• Головна
  • Додаток 27. Положення про порядок надання додаткових соціальних гарантій мешканцям квартир, що мають незадовільний санітарно-технічний стан (затоплення в результаті протікання покрівлі, стиків стінних панелей тощо), житлового фонду комунальної форми власності

Додаток 27. Положення про порядок надання додаткових соціальних гарантій мешканцям квартир, що мають незадовільний санітарно-технічний стан (затоплення в результаті протікання покрівлі, стиків стінних панелей тощо), житлового фонду комунальної форми власності

Додаток 27

до Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова
на 2021–2025 роки

(до п. 9.6 розділу 9 «Додаткові соціальні гарантії окремим категоріям громадян»)

 П О Л О Ж Е Н Н Я

про порядок надання додаткових соціальних гарантій мешканцям квартир,
що мають незадовільний санітарно-технічний стан (затоплення в результаті протікання покрівлі, стиків стінних панелей тощо) у багатоквартирних житлових будинках

1.Загальна частина

 1.1. Положення про порядок надання додаткових соціальних гарантій мешканцям квартир, що мають незадовільний санітарно-технічний стан (затоплення в результаті протікання покрівлі, стиків стінних панелей тощо) у багатоквартирних житлових будинках (далі – Положення) визначає механізм надання додаткових соціальних гарантій у розмірі 50 % пільгової знижки на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для мешканців квартир, що мають незадовільний санітарно-технічний стан (затоплення в результаті протікання покрівлі, стиків стінних панелей тощо), на підставі актів комісійних обстежень визначення технічного та санітарного стану приміщення у багатоквартирних житлових будинках до усунення причини вищевказаного стану.

    2.Порядок нарахування додаткових соціальних гарантій

2.1. Додаткові соціальні гарантії у розмірі 50 % пільгової знижки на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються мешканцям квартир, які мають незадовільний санітарно-технічний стан (затоплення в результаті протікання покрівлі, стиків стінних панелей тощо), на підставі актів комісійних обстежень визначення технічного та санітарного стану приміщення у багатоквартирних житлових будинках до усунення причини вищевказаного стану.

2.2. Додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів бюджету міста Харкова надаються в рамках бюджетного року за місцем реєстрації  громадянина у місті Харкові.

2.3. Додаткові соціальні гарантії на оплату послуг з утримання будинків  і споруд та прибудинкових територій мешканцям квартир, які мають незадовільний санітарний та технічний стан (затоплення в результаті протікання покрівлі, стиків стінних панелей тощо), надаються на підставі рішення та акта постійної комісії по обстеженню санітарного та технічного стану житлового фонду адміністрації району Харківської міської ради, який складається в порядку, встановленому згідно  з чинним законодавством.

2.4. Якщо громадянин має право на пільгову знижку згідно із законами України в розмірі 50 % або більше, а також 50 % пільгову знижку згідно із Положенням, у цьому випадку нараховується пільгова знижка згідно із законами України.

2.5. Якщо пільгова знижка згідно із законами України менше 50 %,  пільгова знижка згідно із цим Положенням нараховується шляхом донарахування до пільгової знижки згідно із законами України.

2.6. Якщо громадянин має право на декілька додаткових соціальних гарантій на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок коштів бюджету міста Харкова, то пільгова знижка нараховується за його вибором. У випадку відсутності заяви громадянина рішення щодо нарахування місцевої пільги приймає підприємство, що надає послуги.

2.7. Для отримання рішення постійної комісії по обстеженню санітарного    та технічного стану житлового фонду адміністрації району Харківської міської ради про можливість надання пільги заявник звертається до адміністрації району із заявою, до якої додаються такі документи:

  копії правоустановчих документів якщо житлове приміщення знаходиться у приватній власності;

 довідку від Управителя якщо житлове приміщення не знаходиться у приватній власності;

копію паспорта у формі книжечки (1, 2 та сторінка реєстрації) або копії паспорта у формі пластикової картки з безконтактним електронним носієм типу ID-1 (лицьового та зворотного боку);

копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для власника паспорта у формі пластикової картки з безконтактним електронним носієм типу ID-1 ця довідка не надається).

2.7.1. Особа, яка за договором із власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та умов договору (далі – Управитель), надає до постійної комісії по обстеженню санітарного та технічного стану житлового фонду адміністрації району Харківської міської ради:

довідку про відсутність заборгованості за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;

інформацію про стан житлового будинку (дату будівництва, оснащення, останню дату проведення капітального чи поточного ремонту житлового будинку, заплановану дату проведення поточного або капітального ремонту житлового фонду на поточний бюджетний рік чи про відсутність у плані робіт з поточного чи капітального ремонту на поточний (наступний) бюджетний рік).

2.8. Постійна комісія по обстеженню санітарного та технічного стану житлового фонду адміністрації району Харківської міської ради протягом 5 робочих днів із моменту отримання звернення проводить обстеження житлового будинку та житлового приміщення заявника, за результатами якого складається акт обстеження житлового приміщення заявника.

2.9. За результатами проведеного обстеження та отриманої інформації  постійна комісія по обстеженню санітарного та технічного стану житлового фонду адміністрації району Харківської міської ради приймає рішення про можливість надання пільги та період надання пільги, який не може перевищувати строк закінчення бюджетного періоду.

2.10. Інформація про прийняте рішення передається постійною комісією по обстеженню санітарного та технічного стану житлового фонду адміністрації Харківської міської ради району до Департаменту житлового господарства Харківської міської ради.

2.11. У випадку виникнення необхідності подовження строку надання пільги на наступний бюджетний рік Управитель повинен надати постійній комісії по обстеженню санітарного та технічного стану житлового фонду адміністрації  району Харківської міської ради довідку про заплановану дату проведення поточного або капітального ремонту житлового фонду на наступний бюджетний рік чи про відсутність у плані робіт з поточного чи капітального ремонту на наступний бюджетний рік, яка формується Управителем на підставі даних, затверджених Департаментом житлового господарства Харківської міської ради.

2.12. Протягом періоду надання пільги заявник зобов’язаний проводити оплату наданих послуг з утримання будинків і споруд у сумі, яка підлягає оплаті після нарахування пільги.

2.13. Управитель житлового фонду щомісячно відстежує оплату послуг споживачем, а також факт виконання ремонтних робіт.

2.14. Надання пільги припиняється за рішенням постійної комісії по обстеженню санітарного та технічного стану житлового фонду адміністрації району Харківської міської ради на підставі клопотання Управителя за наявності підстав для припинення надання пільги, про що інформується Департамент житлового господарства Харківської міської ради та Управитель.

2.15. Підставами для припинення надання пільги є:

виконання робіт поточного чи капітального характеру, якими усунуті причини неналежного стану житлового приміщення, далі – відповідно до клопотання Управителя та підтверджується актом обстеження, складеним за участю представників виконавця та замовника послуг з поточного  чи капітального ремонту;

неоплата вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у сумі, яка підлягає оплаті після нарахування пільги, більше двох місяців – відповідно до клопотання Управителя, що підтверджується відповідною довідкою Управителя;

 передача житлового будинку в управління іншому підприємству, установі чи організації, створення ОСББ та/або зняття з балансу Управителя житлового будинку, у такому випадку право на пільгу припиняється  виключно щодо Управителя, який передає житловий будинок.

2.16. Громадянам, які отримують житлову субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, підприємства, що надають послуги, додаткові соціальні гарантії не нараховують.

2.17..Поіменні списки громадян, які мають право на додаткові соціальні гарантії на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  у відповідному місяці, щомісячно до 21 числа (у друкованому вигляді і на електронних носіях) надаються Департаментом житлового господарства Харківської міської ради підприємствам, що надають послуги.

  1. Заключні положення

3.1. Відповідальність за достовірність інформації, наданої в поіменних списках громадян, які мають право на пільги, несе керівник Департаменту житлового господарства Харківської міської ради.

3.2..Персональну відповідальність за достовірність і законність сум нарахувань пільгової знижки на оплату за надані послуги несуть керівник і головний бухгалтер підприємства, що надає послуги.

3.3. Положення набирає чинності з 1 січня 2021 року.

 

Директор Департаменту

соціальної політики

Харківської міської ради                                                                                                                        Л.В. БОЛГОВА

%d блогерам подобається це: