Додаток 5. Положення про надання транспортних соціальних послуг

Додаток 5

до Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова
на 2021–2025 роки

(до пп. 7.3.1 розділу 7 «Забезпечення інноваційного механізму підвищення якості соціальних послуг»)

П О Л О Ж Е Н Н Я

про надання транспортних соціальних послуг

1.Загальні положення

1.1. Положення про надання транспортних соціальних послуг (далі – Положення) визначає види та порядок надання транспортних соціальних послуг особам з інвалідністю I та II груп з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках (далі – клієнти).

1.2. Транспортна соціальна послуга (далі – транспортна послуга) – доставка в межах міста Харкова від одного об’єкта до іншого без додаткових заїздів осіб з інвалідністю I та II груп з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, до медичних та реабілітаційних закладів, адміністративних установ, відділень денного перебування соціальних закладів міста, місць навчання, на прийом до спеціалістів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, на культурно-масові й спортивні заходи, для участі у виборах тощо.

2.Мета надання транспортних соціальних послуг

2.1. Надання транспортних послуг здійснюється з метою:

2.1.1. Створення сприятливих умов для безперешкодного пересування осіб з інвалідністю I та II груп з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках.

2.1.2. Сприяння реалізації Закону України «Про соціальні послуги» в частині надання транспортних соціальних послуг зазначеній категорії громадян міста.

2.1.3. Забезпечення комплексного підходу у вирішенні проблем надання різнобічної соціальної допомоги населенню за допомогою транспортних засобів.

2.1.4. Впровадження нових форм співробітництва з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування.

3. Порядок надання транспортних соціальних послуг

 3.1. Координація роботи з надання транспортних послуг особам з інвалідністю I та II груп з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, здійснюється відділом розвитку соціальних послуг Управління з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради.

3.2. Транспортні послуги надаються особам з інвалідністю I та II груп з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, ( у тому числі дітям з інвалідністю) та є жителями міста Харкова, згідно з реєстрацією їх фактичного місця проживання.

3.3 В окремих випадках транспортні послуги можуть надаватися:

громадянам з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, але не мають групи інвалідності, за наявності медичного висновку про необхідність надання  транспортної  послуги;

громадянам з інвалідністю I та II груп з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, без реєстрації в місті Харкові за адресою їх фактичного проживання за наявності довідки, яка підтверджує факт постійного проживання за зазначеною особою адресою;

особам з інвалідністю I та II груп загального захворювання, які пересуваються на інвалідних візках та потребують транспортної соціальної послуги.

3.4. Транспортні послуги надаються клієнтам на безоплатній основі в межах бюджетних асигнувань на відповідний рік з 6.00 до 24.00 у робочі дні (у вихідні та святкові дні в разі потреби) за їх попередньою заявкою.

3.5. Організації та служби, що займаються обслуговуванням зазначених категорій громадян, можуть подавати заявки на використання транспортних послуг для забезпечення комплексного обслуговування своїх клієнтів для участі в загальноміських соціальних заходах за наявності фінансових можливостей бюджету міста Харкова.

3.6. Фізичним особам для отримання транспортної послуги необхідно зареєструватися в Управлінні з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради як потенціальним клієнтам і подати такі документи:

заяву;

копію паспорта заявника у формі книжечки (1, 2 сторінки та сторінки з відміткою про місце реєстрації) або копії паспорта у формі пластикової картки з безконтактним електронним носієм типу ID-1 (лицьового та зворотного боку);

копії довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника (для заявника – власника паспорта у формі пластикової картки з безконтактним електронним носієм типу ID-1 зазначена довідка не надається);

довідку МСЕК (медичного висновку для дітей з інвалідністю);

копію індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю) або висновку ЛКК (для осіб з інвалідністю, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 року як безстрокова), що містить показання для забезпечення інвалідним візком.

3.7. Після реєстрації фізичні особи подають заявки на кожну поїздку окремо засобами телефонного зв’язку не пізніше ніж за дві доби до запланованої поїздки.

3.8. Екстрені заявки можуть бути виконані за наявності вільного часу в графіку руху автомобілів або при збігу їх з іншими маршрутами.

3.9. Кожен клієнт має право отримати до 6 транспортних послуг протягом місяця. Невикористані впродовж місяця поїздки не переносяться на інший місяць і не передаються іншим клієнтам.

3.10. У разі потреби системного відвідування лікувального чи реабілітаційного закладу, навчального закладу в період екзаменаційної сесії (при наданні відповідного документа) кількість транспортних послуг може збільшуватися в межах бюджетних асигнувань на відповідний рік.

3.11. На постійній основі транспортна послуга надається учням, які мають статус дітей з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату і пересуваються на інвалідних візках, для систематичного відвідування занять у Харківській загальноосвітній школі I-III ступенів № 124 Харківської міської ради Харківської області («Школа рівних можливостей»), яку розташовано за адресою: вул. Гвардійців-Широнінців, 75-А.

3.12. Додаткові поїздки надаються клієнтам для колективних та індивідуальних відвідувань навчальних курсів, тренінгів, для відвідування та підготовки загальноміських соціальних, культурних та спортивних заходів (концертів, фестивалів, футбольних матчів, тенісних турнірів та турнірів з армспорту) за письмовим зверненням та за наявності фінансових можливостей бюджету міста Харкова.

3.13. При замовленні транспортної послуги пріоритет надається клієнтам, яким необхідно дістатися до медичних, реабілітаційних, адміністративних установ, до місця навчання, на вокзали чи до аеропорту.

3.14. Про зняття заявки клієнт повинен повідомити диспетчера не пізніше ніж за 2 години до визначеного часу замовлення. У разі відмови від поїздки після подачі автомобіля до місця замовлення поїздка вважається використаною.

3.15. Замовлений автомобіль клієнту необхідно чекати на вулиці у визначений час у зазначеному місці. До обов’язків водія не входить надання допомоги клієнту при пересуванні вулицею та в будівлях.

3.16. Клієнту надається можливість перевозити вантаж вагою не більше 20 кг та габаритами не більше 50 х 50 х 50 см.

3.17. У заявці водія має бути відмітка (підпис) особи з інвалідністю про виконану заявку.

3.18. У разі потреби осіб з інвалідністю до місця замовлення можуть супроводжувати не більше 2 асистентів.

3.19. В окремих випадках за наявності путівки / договору можлива доставка клієнтів до лікарських або санаторно-курортних закладів, розташованих у Харківській області.

3.20. Клієнт повинен дотримуватися правил техніки безпеки при автотранспортних перевезеннях та правил користування автомобілем транспортної послуги.

3.21. Надання транспортних послуг клієнту припиняється за письмовим повідомленням у разі:

грубого, принизливого ставлення клієнта до водіїв, операторів диспетчерської служби, інших клієнтів;

порушення громадського порядку (сварки, лайки, бійки тощо);

перебування в стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння.

3.22. Про припинення надання транспортних послуг видається наказ Управління з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, на підставі якого вноситься інформація до електронної бази клієнтів транспортної послуги. Повідомлення про припинення надання транспортних послуг надсилається клієнту протягом 5 робочих днів.

 

Директор Департаменту

соціальної політики

Харківської міської ради                                                                                                                   Л.В. БОЛГОВА