Додаток 25 «Положення про відшкодування витрат за надання додаткових соціальних гарантій – безкоштовного пільгового проїзду у міському наземному пасажирському електротранспорті».

Додаток 25

до Програми сприяння безпечній життєдіяльності

у сфері соціального захисту населення міста Харкова

на 2017-2020 роки (до підпункту а п. 9.3 розділу 9

«Додаткові соціальні гарантії окремим категоріям громадян»)

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відшкодування витрат за надання додаткових соціальних гарантій – пільгового безкоштовного проїзду в міському наземному пасажирському електротранспорті

1. Загальна частина

1.1. Положення про відшкодування витрат за надання додаткових соціальних гарантій – пільгового безкоштовного проїзду в міському наземному пасажирському електротранспорті (далі – Положення) розроблено з метою збереження наявного кадрового потенціалу, залучення фахівців для роботи в комунальних підприємствах охорони здоров’я, територіальних центрах надання соціальних послуг районів міста Харкова, комунальному закладі «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб», центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, впровадження нових підходів у роботі, підвищення їх соціального статусу та рівня життя, залучення зазначених фахівців на вакантні посади та поліпшення якості обслуговування членів територіальної громади міста Харкова, стимулювання працівників, підвищення їх мотивації до плідної праці шляхом надання додаткових соціальних гарантій та з метою підвищення соціального захисту окремих категорій громадян, на підставі ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Порядок надання додаткових соціальних гарантій

2.1. Додаткові соціальні гарантії – право пільгового безкоштовного проїзду в міському наземному пасажирському електротранспорті надаються окремим категоріям громадян міста Харкова та внутрішньо переміщеним особам з відповідним статусом, які перебувають на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення адміністрацій районів Харківської міської ради, зазначеним у пункті 9.3.

2.2. Додаткові соціальні гарантії на право пільгового безкоштовного проїзду в міському наземному пасажирському електротранспорті надаються незалежно від місця реєстрації за місцем роботи:

– лікарям-терапевтам, лікарям-педіатрам, сімейним лікарям, медсестрам-працівникам комунальних некомерційних підприємств Харківської міської ради, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова;

– соціальним робітникам та соціальним працівникам, фахівцям із соціальної роботи та фахівцям із соціальної допомоги вдома територіальних центрів надання соціальних послуг районів міста Харкова, комунального закладу «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб»;

– працівникам центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

– майстрам, начальникам дільниць, озеленювачам, двірникам, працівникам із комплексного прибирання КП «Харківблагоустрій», КП «Благоустрій» м. Харкова», ТОВ «Системи прогресивного очищення», які обслуговують багатоквартирні житлові будинки, пічникам, пічникам-трубочистам КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» та КП «Харківжилбуд».

2.2.1. Електронні квитки для пільгового проїзду в метрополітені, трамваї, тролейбусі в м. Харкові вищезазначені працівники отримують за місцем роботи за попередньою заявкою.

2.3. Відшкодування витрат за надані додаткові соціальні гарантії -пільговий проїзд у міському наземному пасажирському електротранспорті за рахунок коштів бюджету міста Харкова шляхом перерахування грошової компенсації підприємствам – надавачам послуг або КП «Харківпасс» здійснюється згідно з розрахунками витрат із зазначенням суми витрат на пільговий проїзд щодо кожного пільговика згідно зі встановленою формою.

2.4. Розрахунки витрат разом із супровідним листом із зазначенням кількості отримувачів пільги та суми для відшкодування за кожною категорією пільговиків та загальної суми для відшкодування надаються підприємствами -надавачами послуг або КП «Харківпасс» до 10 числа щомісячно (за попередній місяць) за підписом керівника підприємства та головного бухгалтера до управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради.

2.5. Відповідальність за кількість електронних квитків, зазначених у договорі (заявці) на отримання в КП «Харківпасс», та кількість електронних квитків, зазначених у подальших заявках у зв’язку зі зміною чисельності працівників, які мають право на пільговий проїзд, несуть керівники підприємств і центрів.

Контроль та координацію роботи підприємств і центрів здійснюють Департамент охорони здоров’я Харківської міської ради, Департамент житлового господарства Харківської міської ради та Департамент праці та соціальної політики Харківської міської ради.

2.6. Списки окремих категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд у міському наземному пасажирському електротранспорті, на електронних носіях та щомісячні списки зі змінами на електронних носіях за встановленою формою надаються управліннями праці та соціального захисту населення адміністрацій районів Харківської міської ради щомісячно до 1 числа до підприємств – надавачів послуг або КП «Харківпасс» та до управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради.

2.7. Списки батьків (матері та батька) та дітей із багатодітних сімей за встановленою формою надаються Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, списки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, надаються Департаментом освіти Харківської міської ради.

3. Порядок перерахування компенсації

3.1. Управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради на підставі наданих розрахунків витрат реєструє бюджетні зобов’язання в УДКС України у місті Харкові Харківської області в межах бюджетних призначень, встановлених рішенням сесії Харківської міської ради в бюджеті міста Харкова на відповідний рік, та у міру надходження коштів на реєстраційний рахунок управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики здійснює перерахування коштів на розрахунковий рахунок підприємства в межах зареєстрованих бюджетних зобов’язань.

3.2. У разі якщо місцева пільга нарахована безпідставно, підприємство повинно зробити перерахунок у місяці, наступному за звітним, та відобразити коригування у розрахунках, наданих до управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради.

3.3. Очікувані нарахування витрат за грудень поточного року надаються до 10 грудня з подальшим коригуванням згідно з фактичними нарахуваннями витрат за грудень. Розрахунки фактичних витрат за грудень надаються до управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради до 10 січня наступного календарного року.

3.4. Зазначені коригування нарахувань витрат за грудень минулого року враховуються при реєстрації бюджетних зобов’язань у наступному році.

4. Заключні положення

4.1. Персональну відповідальність за збереження та використання пільгових електронних квитків несуть керівники підприємств і центрів.

4.2. Персональну відповідальність за достовірність і законність сум нарахувань компенсацій на оплату за надані пільги несуть керівник і головний бухгалтер підприємства – надавача послуг або КП «Харківпасс».

4.3. Положення чинне з 1 січня 2018 року.

 

Директор Департаменту праці

та соціальної політики                                                                                                                              Л.В. Болгова

%d блогерам подобається це: