Територіальні центри надання соціальних послуг

Переглянути новини

 


Уксусов Микола Вікторович,
директор територіального центру Шевченківського району

Алешко Руслан Олександрович,
директор територіального центру  Новобаварського району

Привалова Ольга Іванівна,
директор територіального центру Київського району

Борківець Тетяна Григорівна,
директор територіального центру Слобідського району

Нарижна Ольга Михайлівна,
директор територіального центру Холодногірського району

Яценко Тетяна Вікторівна,
директор територіального центру Салтівського району

Циплєнкова Любов Іванівна,
директор територіального центру Індустріального району

Джурило Тетяна Анатоліївна,
директор територіального центру Немишлянського району

Неговелов Олег Володимирович,
директор територіального центру Основ’янського району


Територіальні центри надання соціальних послуг 9 районів міста Харкова
 забезпечують надання соціальних послуг громадянам міста, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

 • Постійно виявляють, формують електронну базу даних та визначають індивідуальні потреби у наданні соціальних послуг:громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ України;
 • Громадян, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в Державній службі зайнятості України як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.
 • Забезпечують проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян похилого віку, інвалідів та громадян, які опинились у складній життєвій ситуації, разом із представниками закладів охорони здоров’я, житлово-комунальних служб, громадських організацій з визначенням потреб у необхідності надання різних видів соціальних послуг.
 • Сприяють впровадженню платних соціальних послуг.
 • Забезпечують впровадження інноваційних соціальних послуг.
 • Організовують роботу щодо підтримки сімей, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя та обставин, пов’язаних із проведенням антитерористичної операції на території України.
 • Забезпечують реалізацію заходів «Допоможи ближньому»:
  • проводять роботу з формування банку даних малозабезпечених громадян, найбільше потребуючих соціальної підтримки, надання соціально-економічних послуг.
  • організовують роботу пунктів прокату технічних та інших засобів реабілітації, побутової техніки тощо.
  • здійснюють контроль за станом збору, обліку та розподілу вживаних речей.

Відповідно до Переліку соціальних послуг, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 03.09.2012 №537, відділеннями територіальних центрів надаються соціальні послуги: догляду вдома, консультування, паліативний догляд, представництво інтересів, соціальна адаптація, соціальна профілактика, денний догляд, посередництво.

Територіальні центри співпрацюють з громадськими, релігійними організаціями та благодійними фондами, з фізичними особами, які надають безоплатні соціальні послуги на умовах укладених договорів. Для надання якісних соціальних послуг на базі всіх територіальних центрів районів міста Харкова організована робота мультидисциплінарних команд, працюють Університети третього віку, клуби активного довголіття, Е-офіси для надання інформаційних послуг.