Територіальний центр Холодногірського району м.Харкова

Положення про територіальний центр надання соціальних послуг Холодногірського району м.Харкова

Переглянути новини терцентру

Контакти:
Адреса: м. Харків, вул. Велика Панасівська, 34-А,
тел. 777-00-65, 712-54-16,
E-mail: khrtc@ukr.net

Facebook сторінка Терцентр Холодногірського Району

Директор територіального центру– Нарижна Ольга Михайлівна.

У терцентрі діють наступні підрозділи:

1. Відділення соціальної допомоги вдома;
2. Відділення денного перебування;
3. Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
4. Пункт прийому та розподілу речей, що були у використанні;
5. Пункт прийому та розподілу гуманітарної допомоги для ВПО
6. Пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації;
7. Електронний соціальний офіс;
8. Університет третього віку, який створено на базі відділення соціально-побутової адаптації.

Відділення соціальної допомоги вдома надає соціальні послуги догляд вдома та паліативний догляд одиноким громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком.

До складу соціальної послуги догляд вдома входять наступні заходи:

 • придбання і доставка товарів з магазину або базару та медикаментів за кошти громадян, які обслуговуються;
 • виклик лікаря, надання допомоги, в проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування хворих в закладах охорони здоров’я, організація консультацій лікарів та інших спеціалістів;
 • допомога у прибиранні приміщення, пранні білизни, дотриманні особистої гігієни, забезпечення паливом;
 • оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг і внесення платежів;
 • оформлення документів на санаторно-курортне лікування, влаштування до будинків-інтернатів та інших соціальних закладів;
 • сприяння в забезпеченні необхідними технічними та іншими засобами реабілітації;
 • допомога в приготуванні їжі вдома, годування, доставка гарячих обідів з підприємств району;
 • допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами;
 • психологічна підтримка;
 • надання інформації з питань соціального захисту населення та іншe.

Також відділення соціальної допомоги вдома здійснює обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги, що встановлюються територіальним центром відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2005р № 268 “Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги”.

До переліку платних послуг, які надає відділення соціальної допомоги вдома відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 №596 входять наступні послуги:

 • догляд вдома;
 • паліативний догляд;
 • натуральна допомога (пошиття одягу, ремонт одягу, ремонт взуття, перукарські послуги, прання білизни та одягу, ремонтні роботи).

Надання соціальних послуг громадянам, які потребують цілодобового стороннього догляду, відділення не здійснює.

Холодногірський терцентр

Відділення денного перебування надає соціальні послуги соціальної адаптації громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які досягли 18 річного віку і мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

Також відділення надає соціальну послугу кризове та екстрене втручанняособам, які потрапили у кризову ситуацію, у тому числі, які постраждали від насильства в сім’ї.

На базі відділення для більш плідної роботи впроваджена соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». Ця послуга направлена на підтримку життєдіяльності та соціальної активності людей похилого віку. Розроблено план та програми навчання для таких факультетів, як:

 • Організація дозвіллєвої активності людей поважного віку;
 • Сучасні методи зберігання здоров’я;
 • Харківщинознавство;
 • Комп’ютерна граматика;
 • Психологічний калейдоскоп.

Відповідно до визначених факультетів проводиться робота з навчальними закладами, установами соціального захисту та громадськими організаціями по залученню волонтерів для освітлення зазначеної тематики з числа педагогів, учнів та фахівців відповідного напрямку. Організовується проведення безкоштовних занять для людей поважного віку у сформованих групах.

Працює клуб активного довголіття „Єднаємося, друзі!”, робота якого спрямована на продовження активного довголіття одиноких непрацездатних людей поважного віку, допомагає реалізувати їх творчі здібності, сприяє психологічному оздоровленню та вирішенню їх різноманітних життєвих проблем. Щорічно члени клубу приймають участь у міських фестивалях клубів активного довголіття „Третій вік”.
У відділенні денного перебування працює Волонтерська група «Допомагаючи іншим – допомагаєш собі».

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги виходячи з можливостей, наявної фінансової і матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби, ліками, предметами медичного призначення, предметами побутової гігієни, продовольчими і промисловими товарами, гарячими обідами та іншим і надає послуги перукарні та організовує надання послуг лазні.

Постійно працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, який створений у терцентрі з метою надання потребуючим громадянам району засобів реабілітації у тимчасове користування.

Для забезпечення одягом, взуттям, речами домашнього вжитку та іншим вимушених переселенців на базі відділення працює Пункт прийому та розподілу гуманітарної допомоги для ВПО.

Також у відділенні працює Пункт прийому та розподілу речей, що були у використанні для забезпечення вживаними речами потребуючих мешканців району.

В електронному соціальному офісі, який працює у терцентрі і входить в інформаційну мережу м. Харкова в рамках реалізації проекту “Впровадження інноваційного механізму підвищення якості соціальних послуг для забезпечення життєдіяльності територіальної громади” здійснюється наступна робота:

 • прийом громадян за зверненням по наданню соціальних послуг з отриманням роз’яснень щодо законодавства України про соціальне забезпечення та наданню різних видів соціальних допомог;
 • вивчення та аналіз потреб територіальної громади міста Харкова в соціальних послугах;
 • моніторинг звернень громадян щодо надання соціальних послуг;
 • обмін інформацією в мережі Інтернет та пошук ефективного вирішення проблем соціального захисту населення.

Територіальний центр Холодногірського району буде радий бачити всіх бажаючих отримати соціальні послуги за адресою: вул. Велика Панасівська, 34-А.