• Головна
  • Центр надання допомоги постраждалим від насильства

Центр надання допомоги постраждалим від насильства

Положення про центр постраждалим від насильства

Комунальний заклад «Центр надання допомоги постраждалим від насильства» – це закрита установа, і її адресу можуть дізнатися лише особи, які постраждали від насильства.

 Основними завданнями Центру є:

1.Надання невідкладної комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних і юридичних послуг тощо) особам, які постраждали від насильства, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності.

2. Забезпечення (цілодобовим) безпечним тимчасовим житлом осіб, які постраждали від насильства, щодо яких існує загроза їх життю чи здоров’ю (далі – постраждалі особи).

3. Забезпечення соціально-побутових умов перебування постраждалих осіб у Центрі (організація в межах наявних ресурсів харчування, користування душем та пральнею, надання наявного у Центрі м’якого інвентарю, збереження документів тощо).

4. Центр взаємодіє зі структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучає юридичних і фізичних осіб до проведення роботи щодо запобігання та протидії насильству.

Центр відповідно до покладених на нього завдань:

1. Виявляє потреби постраждалих осіб.

2. Надає комплексну допомогу (психологічні, соціально-побутові, соціально-медичні, інформаційні, юридичні та інші послуги) постраждалим особам відповідно до їхніх потреб та з використанням індивідуального підходу, ураховуючи вік особи та її соціальне становище.

3. Сприяє реалізації (відновленню) прав постраждалих осіб, реалізація яких унеможливлюється (ускладнюється) унаслідок вчинення насильства, зокрема щодо працевлаштування.

4. Здійснює інформаційно-просвітницьку роботу з постраждалими особами, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя, цінностей, навичок безпечної поведінки та попередження розповсюдження інфекційних хвороб тощо шляхом розповсюдження соціальної реклами, проведення консультацій, групових і масових заходів тощо.

5. Здійснює іншу діяльність, не заборонену законодавством України.

6. Ініціює проведення семінарів, круглих столів, конференцій, тренінгів тощо для різних цільових груп із розв’язання актуальних соціальних проблем, дітей та молоді, які постраждали від насильства, сприяє виготовленню та розповсюдженню просвітницьких матеріалів і соціальної реклами, інформаційних матеріалів тощо.

Адресу центру знають в усіх соціальних службах міста і громадських організаціях, які займаються проблемою насильства.

Зокрема, по допомогу можна звернутися в Харківський Міський центр соціальних служб «Довіра» або зателефонувати на гарячі телефонні лінії:

0-800-500-335 або 386 (з мобільного безкоштовно).

Центр розрахований на цілодобове перебування десяти чоловік. В ньому є кімнати для сну і відпочинку, кухня, душова.

Персонал центру складається з 8 осіб (директор, бухгалтер, 3 адміністратора, соціальний працівник, психолог, юрист-консульт).

За період функціонування Центр додатково облаштований 2 дитячими диванами, комп’ютерною технікою,телевізором та іншим приладдям.

З моменту відкриття на 10.12.2018р. Центром надано допомогу 48 особам(34 жінки і 14 дітей), що отримали 2488 послуг.