Мережа інформаційних електронних соціальних офісів

Інформаційні послуги є основою життєдіяльності громади, оскільки спонукають людину до активних дій через наявність необхідних соціальних знань. Одним із пріоритетних завдань щодо розвитку інформаційного суспільства є надання громадянами та юридичним особам інформаційних послуг шляхом використання електронних інформаційних систем, які забезпечують інформаційну взаємодію органів виконавчої влади з громадянами та юридичними особами на основі сучасних інформаційних технологій.

Мережа інформаційних електронних соціальних офісів в м.Харкові була створена в рамках проекту «Впровадження інноваційного механізму підвищення якості соціальних послуг для забезпечення життєдіяльності територіальної громади», який став переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування.

Мережа інформаційних електронних офісів в місті функціонує з вересня 2006 року. 

Основною метою роботи електронних соціальних офісів є:

  • створення нових механізмів поширення соціальної інформації для жителів територіальної громади міста;
  • запровадження нових форм співробітництва з громадськими організаціями соціальної спрямованості;
  • забезпечення комплексного підходу у вирішенні проблем щодо надання різнобічної соціальної допомоги населенню шляхом ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування, територіальних центрів надання соціальних послуг, комунальних закладів та громадських організацій соціальної спрямованості;
  • сприяння виконанню Законів України «Про соціальні послуги» місцевими структурами та громадськими організаціями.

На сьогодні соціальна інформаційна послуга надається в 33 електронних офісах. Головний інформаційний електронний соціальний офіс, створений на базі управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, знаходиться у відділі розвитку соціальних послуг (вул. Сумська, 64, каб. 188), реалізує адміністративні функції, та координує роботу мережі е-офісів. Інші електронні соціальні офіси розміщені в 9-ти територіальних центрах надання соціальних послуг, в комунальних закладів міста, в громадських організаціях соціальної спрямованості – членів «Єдиної соціальної мережі» і повністю охоплюють мешканців територіальної громади.

За період роботи, крім загального переліку питань, на які відповідають е-офіси, сформувалась «специфікація» – за напрямками роботи організацій, а саме цільові групи населення, які звертаються за соціальною інформацією:

  • одинокі непрацездатні громадяни та особи з інвалідністю;
  • сім’ї, які виховують дітей з проблемами розвитку;
  • люди з вадами зору та слуху;
  • особи з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату;
  • воїни-інтернаціоналісти та їх сім’ї;
  • питання працевлаштування осіб з інвалідністю.