В Харкові відбулося виїзне засіданні колегії Мінсоцполітики України

       В Харкові 17 травня відбулася колегія Міністерства соціальної політики України на тему „Про пріоритетні напрями реформування соціальної сфери: підсумки та перспективи”, за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністр соціальної політики України Андрія Реви, Харківського міського голови Геннадія Кернеса, керівників органів та установ сфери соціального захисту регіонів країни.

       Під час колегії були висвітлені найактуальніші соціально-економічні питання, а саме, зростання національної економіки, реформування соціальної сфери, перспективи її подальшого розвитку. Особливу увагу було приділено питанню запуску системи реформ в Україні через реформи в системі соціального захисту. Чималу роль відіграла реформа децентралізації, це відзначено у виступі міністра соціальної політики України Андрія Реви: «Реформа системи соціального захисту не є окремим елементом, вона повинна вбудовуватися в загальну систему реформування України. І засідання колегії черговий раз показало, що поштовхом до змін стала проведена реформа децентралізації. Це не просто зміна принципу фінансування програм, а зміна підходів до державної політики, коли епіцентр було перенесено в територіальні громади, на це була потрібна реакція Мінсоцполітики для перебудови всієї роботи виходячи з нових реалій».

       Харківський міський голова Геннадій Кернес відмітив соціально-економічні зміни у своєму виступі: «Сьогодні Харків – найбільш соціально орієнтоване місто України. Ми отримали нові повноваження і зобов’язання, змінилися бюджетні показники, але головне – у нас вже є обдумане розуміння реформи» .

       Чималу увагу у своєму виступі Генадій Кернес приділив діяльності «Прозорих офісів»: «У «Прозорих офісах» Харкова сьогодні можна отримати майже 300 видів послуг і різної допомоги. З огляду на те, що практично у кожній родині є потреба в соціальному захисті, це найреальніший і найпотрібніший крок назустріч людям. Це довідки, субсидії, різні послуги без тяганини і бюрократії. Робота з переселенцями, захист дітей, матеріальна допомога – ці напрямки можуть бути тільки адресними, і те, що держава провела децентралізацію повноважень і коштів, дає можливість якісно допомагати багатьом нужденним».

       Володимир Гройсман у своєму виступі наголосив: «Головний пріоритет роботи Уряду – економіка, яка має абсолютно якісні можливості для зростання. А зростання – це можливість забезпечення людей роботою, зарплатою, це змінюватиме життя в країні в багатьох сферах». Прем’єр-міністр України відмітив що, створена ефективна система соціального захисту для тих, хто цього реально потребує. Мова передусім про систему субсидій, яка наразі стає більш адресною і реформується в бік подальшої монетизації, а також систему надання соціальної допомоги різним категоріям громадян за принципом «кошти ходять за людиною» та в умовах «Прозорих офісів», реально пристосованих до потреб людей.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: