• Головна
  • Новини
  • Новини
  • Управління праці та соціального захисту населення Основ`янського району звертається до роботодавців

Управління праці та соціального захисту населення Основ`янського району звертається до роботодавців

Шановні роботодавці!

           Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради інформує, що колективний договір підприємства, установи, організації є тим нормативно-правовим актом, який сприяє повноцінному регулюванню трудових відносин, ефективній економічній діяльності, належному рівню оплати праці, продуктивній зайнятості працівників, дотриманню встановлених нормативів безпеки, гігієни праці і виробничого середовища, створенню належних санітарно-побутових умов.

           Укладання колективних договорів передбачено ст. 2 Закону України “Про колективні договори і угоди”, ст. 65 Господарського кодексу України, ст. 11, 12, 13 Кодексу законів про працю України, ст. 4, 6, 8 Закону України ”Про соціальний діалог”, ст. 10, 19, 20 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, ст. 19 Закону України ”Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності», Конвенцією Міжнародної організації праці № 98.

          Колективний договір підлягає повідомній реєстрації згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів» в Управліннях праці та соціального захисту населення. Реєструючий орган оприлюднює відомості про проведення повідомної реєстрації угод (договорів) у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті.

          В Основ`янському районі м. Харкова станом на 01.05.2018 колективні договори укладено на 789 підприємствах, організаціях та установах району (з урахуванням проведених в вересні 2017 року актуалізації і осучаснення реєстру колективних договорів), що складає 40,3% від загальної кількості економічно активних підприємств (1960 од.).

          Кількість працівників, які охоплені колективно-договірним регулюванням, складає 38,9 тис. осіб або 89,8 % до загальної чисельності працюючих в районі (43,3 тис. ос.).

          Методичні рекомендації з питання розробки колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом підприємства, установи, організації Основ`янського району можна отримати у відділі соціально-трудових відносин Управління (м. Харків, пр. Гагаріна, 7, 3-й поверх, каб. № 10, 12, тел. 7253187, електронна адреса 03196630@mail.gov.ua).

           Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 17 Закону України “Про колективні договори і угоди” за ухилення від участі у переговорах щодо укладання, зміни чи доповнення до колективного договору, навмисне порушення строків переговорів, ненадання необхідної інформації законодавством передбачена адміністративна та дисциплінарна відповідальність сторін.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: