• Головна
  • Новини
  • Новини
  • Управління праці та соціального захисту населення Основ`янського району звертається до роботодавців

Управління праці та соціального захисту населення Основ`янського району звертається до роботодавців

Шановні роботодавці!

           Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради інформує, що колективний договір підприємства, установи, організації є тим нормативно-правовим актом, який сприяє повноцінному регулюванню трудових відносин, ефективній економічній діяльності, належному рівню оплати праці, продуктивній зайнятості працівників, дотриманню встановлених нормативів безпеки, гігієни праці і виробничого середовища, створенню належних санітарно-побутових умов.

           Укладання колективних договорів передбачено ст. 2 Закону України “Про колективні договори і угоди”, ст. 65 Господарського кодексу України, ст. 11, 12, 13 Кодексу законів про працю України, ст. 4, 6, 8 Закону України ”Про соціальний діалог”, ст. 10, 19, 20 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, ст. 19 Закону України ”Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності», Конвенцією Міжнародної організації праці № 98.

          Колективний договір підлягає повідомній реєстрації згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів» в Управліннях праці та соціального захисту населення. Реєструючий орган оприлюднює відомості про проведення повідомної реєстрації угод (договорів) у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті.

          В Основ`янському районі м. Харкова станом на 01.05.2018 колективні договори укладено на 789 підприємствах, організаціях та установах району (з урахуванням проведених в вересні 2017 року актуалізації і осучаснення реєстру колективних договорів), що складає 40,3% від загальної кількості економічно активних підприємств (1960 од.).

          Кількість працівників, які охоплені колективно-договірним регулюванням, складає 38,9 тис. осіб або 89,8 % до загальної чисельності працюючих в районі (43,3 тис. ос.).

          Методичні рекомендації з питання розробки колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом підприємства, установи, організації Основ`янського району можна отримати у відділі соціально-трудових відносин Управління (м. Харків, пр. Гагаріна, 7, 3-й поверх, каб. № 10, 12, тел. 7253187, електронна адреса 03196630@mail.gov.ua).

           Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 17 Закону України “Про колективні договори і угоди” за ухилення від участі у переговорах щодо укладання, зміни чи доповнення до колективного договору, навмисне порушення строків переговорів, ненадання необхідної інформації законодавством передбачена адміністративна та дисциплінарна відповідальність сторін.

колективний договір, роботодавці, Управління праці та соціального захисту населення

%d bloggers like this: