• Головна
  • Новини
  • Новини
  • Управління праці та соціального захисту населення Холодногірського району звертається до роботодавців

Управління праці та соціального захисту населення Холодногірського району звертається до роботодавців

|

Інформація про результати роботи районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради

З метою вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення в Холодногірському районі діє районна робоча група з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, оновлений склад якої затверджений рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 06.06.2018 № 350.

Для  активізації роботи робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Адміністрацією району та Управлінням організована постійна робота із керівниками підприємств, які сплачують заробітну плату нижче визначеного державою мінімального розміру, шляхом запрошення їх на засідання районної робочої групи, проведення моніторингів з питань низького рівня заробітної плати. В 2018 році проведено 6 засідань робочої групи, на яких заслухано інформації та письмові пояснення 212 керівників та представників суб’єктів господарювання району.

В межах наданих повноважень Управлінням на підприємствах Холодногірського району в січні-червні 2018 року проводився моніторинг рівня оплати праці, яким з початку 2018 року охоплено 455 підприємств, організацій та установ району, що складає 20,1 % від кількості підприємств по Холодногірському району, які станом на 01.06.2018 звітували до органів Пенсійного фонду України.

З охоплених моніторингом підприємств на 310 підприємствах є працівники, які отримували заробітну плату нижче мінімальної (питома вага чисельності працюючих, які у січні-червні 2018 року отримували заробітну плату нижче мінімальної заробітної плати, становить 9,03 % в загальній чисельності працюючих на цих підприємствах). Основними причинами низького рівня заробітної плати на вищезазначених підприємствах є:

– робота у режимі неповного робочого часу (2142 особи або 43,7 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– надання відпусток без збереження заробітної плати згідно зі ст. 84 Кодексу законів про працю України (477 осіб або 9,7 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– інші причини: сумісництво, перехідна відпустка, лікарняні, прийом на роботу та звільнення з роботи тощо (2284 особи, або 46,6 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної).

За результатами проведених моніторингів у 75 суб’єктів господарювання виявлено 102 порушення трудового законодавства. У зв’язку з цим, керівникам були направлені листи щодо вжиття  відповідних заходів з дотримання вимог діючого законодавства, станом на 26.07.2018 року суб’єкти господарювання проінформували щодо взяття зобов’язання з дотримання норм діючого законодавства та виконання  73 рекомендацій (71,6 %).

З метою соціального захисту працівників, трудові відносини яких законодавчо не врегульовані, членами робочої групи проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота. Так, протягом звітного періоду Управлінням праці та соціального захисту населення, відділом праці та зайнятості населення Адміністрації району та Київським об’єднаним УПФУ
м. Харкова проведено 34 семінари,  27 зустрічей, крім того, інформація щодо переваг офіційної зайнятості розміщувалася на сайтах Харківської міської ради, Головного управління Держпраці у Харківській області, Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, через радіовузол Харківського Центрального ринку, на стендах.

                                                                                                                                                                                                        Шановні громадяни!

Нагадуємо Вам, що заробітна плата в «конвертах» – це майбутнє без гарантій та впевненості! Необхідно вже зараз подбати про своє «завтра» і не погоджуватися на отримання нелегальної заробітної плати.
Ваше право – нести у свої родини добробут і спокій, отримувати соціальні гарантії.

 

З питань соціально-трудових відносин, оплати праці та зайнятості населення звертайтеся:

– до відділу з питань соціально-трудових відносин Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, за адресою: вул. Благовіщенська, 34, кімн. 81,
тел. 712 40 37;

– до відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, за адресою:
вул. Благовіщенська, 34, кімн. 43, тел. 725 34 92.

 

 

Like this:

%d bloggers like this: