Інформація про програму житлових субсидій

|

На сьогодні співробітниками управлінь праці та соціального захисту населення ведеться робота по автоматичному продовженню житлової субсидії на опалювальний період (тим, у кого вона була призначена з травня 2018 року) – це близько 63099 сімей в місті, яким перепризначена субсидія.

Також велика робота проходить за призначенням тим, хто звернувся за призначенням субсидії з жовтня 2018 року – а це на сьогодні 50025 заяв по місту: відправляються запити в ДФС, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування про доходи, надавачам житлово-комунальних послуг про розмір плати за житлово-комунальні послуги, перевіряються дані в РТГ про зареєстрованих в складі сім’ї.

Станом на 1 листопада 2018 року по місту Харкову з початку року призначено житлову субсидію 114188 сім’ям це становить 21,85% від кількості сімей в місті.

Постановою Кабінету Міністрів України № 841 від 17 жовтня 2018 року внесено додаткові зміни в порядок призначення житлових субсидій населенню. З 1 жовтня 2018 року застосовуються такі зміни.

Субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам – мешканцям домогосподарств, які проживають в житлових приміщеннях (будинках), які не можуть самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Отримання житлових субсидій не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Заява про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії можна відправити поштою на адресу управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або відіслати в електронному вигляді через офіційний веб-портал Мінсоцполітики (в цьому випадку протягом місяця потрібно підписати заяву і декларацію в управлінні праці та соціального захисту населення) або інтегровані з ним інформаційні системи з накладанням електронного цифрового або електронною підпису.

У разі звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону, тобто в разі звернення харків’ян до 15 грудня 2018 року, субсидія буде призначена з початку опалювального періоду – з жовтня 2018 року.

Обмеженням для отримання субсидії є, якщо:

  • опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир в багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків;
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має в своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого пройшло менше п’яти років (крім мопеда).

В складі домогосподарства або в складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку за станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі – особи, доходи яких враховуються при призначенні житлової субсидії), і в цьому періоді:

за інформацією державної фіскальної служби (ДФС), Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються при призначенні житлової субсидії; або

нарахований середньомісячний сукупний дохід менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі не менше мінімального.

Субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі: коли такі особи перебували за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадку, коли працездатні особи в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики). До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Субсидія може призначатися в випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

Особам, які мають заборгованість зі сплати аліментів, субсидія не призначається.

Субсидія не призначається якщо в складі домогосподарства або в складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість понад 3 місяців по виконавчому провадженню про стягнення аліментів (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі.

За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), в яких оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються всі особи, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються при призначенні житлової субсидії.

При призначенні житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи зі складу домогосподарства в разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

У разі, коли батьки розлученні, при наявності дитини, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються при призначення субсидії другому з батьків з дитиною.

Також не враховуються в дохід сплачені аліменти.

А грошові перекази, отримані з-за кордону тепер враховуються в дохід.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: