Музей природи – це пізнавально і цікаво!

|

9 січня 2019 року підопічні відділення денного перебування Шевченківського територіального центру надання соціальних послуг міста Харкова відвідали музей природи Харківського національного університету ім. В.Н. Каразина.
Харківський музей природи зібрав під одним дахом безцінну композицію понад 250 тисяч експонатів. Вони представляють усю історію життя нашої планети. Від щонайменших мікроорганізмів до сучасного інформаційного суспільства. Експозиції умовно розділяються на відділи: геологічний, безхребетних і хребетних тварин, еволюції органічного світу та охорони природи.
Це один з найстаріших музеїв при університетах в Європі. Він працює на базі Харківського національного університету імені Василя Назаровича Каразіна. Його засновником став граф, меценат Северін Потоцький, який і привіз першу колекцію для музею з-за кордону. Експонатами цієї колекції стали опудала тварин, молюски, комахи, корали, древні мінерали та скам’янілості. Прибуття колекції в Харків стало офіційною подією. Музей був урочисто відкритий в 1807 році. Зараз музей природи став найбільшим науковим і дослідницьким центром.
Першим підопічні відвідали зал безхребетних тварин. Тут представлені колекції різноманітних за кольором і формою коралів, губок, комах, молюсків. Особливо цінними є експонати рідкісних видів жуків. Тут також є унікальна колекція Миклухо-Маклая – морські губки. У експозиції зберігається раковина самої велетенської тридакни у світі, а також неймовірно красива і дорога раковина отруйного молюска “Слава морів”.
Екскурсія продовжилася у відділі хребетних тварин. Екскурсанти побачили жителів океанів, морів, прісноводих риб, амфібій, пройшли повз рептилій, птахів і ссавців. Тут представлені цікаві діорами з аудіовізуальними ефектами. Почули щебетання “Пташиного базару”, гарчання диких кішок, поряд експозиція далекосхідних ластоногих. У колекції є 20-ти метровий скелет виду що зникає – кита фінвалу. Це не єдиний у колекції вид що зникає, тут представлені чорний лелека і кінь Пржевальського. На жаль, такі види, як “морська корова Стеллера” і “мандруючий голуб”, вже не побачиш в живій природі. З вини людини вони зникли назавжди.
Світ доісторичних часів – зал палеонтології (динозаври). Поблизу міста Ізюма, під Харковом, були знайдені останки палеозавра, які зараз представлені в музеї. На пам’ять можна сфотографуватися зі скелетом справжнього мамонта, що жив тисячі років назад.
У залі охорони тварин демонструються представники фауни, яких рідко можна побачити в живій природі, або ж вони відносяться до вже вимерлих видів.
На жаль, діяльність людини часто негативно позначається на природі. Багато вже не повернути. Але є можливість відновити втрачене та уберегти те, що ми зараз маємо. Напевно, сама гласна мета музею природи – донести цю просту істину до кожної людини.

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: