Одне з головних християнських свят!

18 січня 2019 року підопічні відділення денного перебування Шевченківського територіального центру надання соціальних послуг міста Харкова відвідали Храм ікони Божої Матері до Водохреща.

Свято Хрещення починається ввечері 18 січня – православні відзначають Водохресний Святвечір. У цей день дотримуються посту. А назва Святвечір пішло від страви, яку традиційно готують перед святом Богоявлення – сочиво, яке готують з будь-якої крупи (можна з пшеничного або рисового) з медом, родзинками або іншими солодощами, які можна вживати в пісні дні.

Відразу після літургії у святвечір в православних храмах відбувається найголовніша особливість богослужіння на Хрещенні – чин Освячення води, яка називається водохресною водою. Водосвяття фактично відбувається два рази – у святвечір і в саме свято Богоявлення Господнє. Перша традиція походить, найімовірніше, від древніх християн, коли після Ранкової служби Богоявлення хрестили оголошених. А друга походить від звичаю палестинських християн у свято Хрещення Господнє приходити на Йордан до місця, де хрестився Спаситель. При цьому існує думка про те, що це «різна» вода. Це невірно – освячення води в обидва ці дні проходить по одному чину.

Храм ікони Божої Матері, який відвідали підопічні територіального центру знаходиться в Саржиному Яру. Церква дерев’яна, має два бокові вівтарі: верхній і нижній. Верхній приділ – на честь ікони Божої Матері «Відрада, або Втіха», нижній – на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело»

Підопічні приклонились до ікон, поставили свічки, помолились. Поспілкувалися з батюшкою на цікаві для них теми та залишилися задоволені відвідуванням храму.

Нехай це свято змиє всі печалі та принесе в життя все найкраще. Нехай подарує міцне здоров’я, нескінченне щастя і бажаний успіх, а головне, стане приводом для радісних подій в році, що наступив.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: