Свято триває!

У відділенні денного перебування Шевченківського територіального центру надання соціальних послуг міста Харкова 14 січня 2019 року відбулася святкова зустріч до свята Старого Нового року.

За два тижні після святкування Нового року, в ніч з 13 на 14 січня, щорічно відбувається маленьке диво – Новий рік знову стукається до нас у двері, тільки під іншою назвою – Старий Новий рік. Це чудово, що таке свято повторюється двічі, і ми маємо можливість привітати усіх, кого забули або не встигли привітати 31 грудня, зустрітися з друзями та ще раз запалити вогні новорічної ялинки!

Традиція відмічати Старий Новий рік йде від розбіжності старого Юліанського календаря і Григоріанського календаря, того, по якому зараз живе практично весь світ. Розбіжність календарів у 20 і 21 віках складає 13 днів. Старий Новий рік – це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, яке вийшло в результаті зміни літочислення. Із-за цієї розбіжності календарів ми відмічаємо два “Нові роки” – по старому і новому стилю.

Таким чином, в ніч з 13 на 14 січня кожен може дозволити собі “досвяткувати” найулюбленіше свято. Адже для багатьох вірян людей Старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного поста. 14 січня – в перший день старого Нового року – православна церква відмічає свято Обрізання господня. Також, за православним календарем, 13 січня – день пам’яті преподобної Меланії (Меланки, Маланки, Миланки), 14 січня – день святителя Василя Великого (вечір напередодні, 13 січня, також називається Васильєв вечір). Тому в народі ніч з 13 на 14 січня називають зустріччю Василя з Маланкой.

Зустріч до свята Старого Нового року пройшла в дружній і теплій атмосфері. Не дивлячись на те, що вже середина січня і свята закінчуються, в повітрі ще пахне мандаринами і ялинкою, а в душі є присутнім святковий настрій. Підопічні із задоволенням брали участь в різних конкурсах, було смішно і весело. На плакаті були зафіксовані бажання тих, що беруть участь у вигляді малюнка, з чарівної скриньки кожен отримав пророцтво на 2019 рік. А закінчилася зустріч пригощанням гостей гарячим чаєм і солодощами.

Нехай Старий Новий рік виконає усі ті бажання, що не під силу були Новому року! Будьте щасливі!

Like this:

%d bloggers like this: