• Головна
  • Новини
  • Новини
  • Сьогодні, 29 січня 2019 року, для підопічних терцентру Шевченківського района відбувся Круглий стіл

Сьогодні, 29 січня 2019 року, для підопічних терцентру Шевченківського района відбувся Круглий стіл

|

Героям – вічна пам’ять!

29 січня 2019 року для підопічних відділення денного перебування Шевченківського територіального центра надання соціальних послуг міста Харкова відбувся Круглий стіл до Дня пам’яті героїв Крут.

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили в нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. І хоч подвиг Героїв Крут згодом забули більш ніж на 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано, подвиг під Крутами увіковічений у пам’яті українського народу.
Під час зустрічі підопічні прослухали лекцію стосовно героїв Крут та подивились відеофільм на цю тему. Ця зустріч була пронизана болем та співчуттям. Завершилась зустріч чаюванням.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: