• Головна
  • Новини
  • Новини
  • У терцентрі Слобідського району відбулася онлайн – лекція з циклу «Великі харківці»

У терцентрі Слобідського району відбулася онлайн – лекція з циклу «Великі харківці»

|

Повернення через 70 років додому.

У терцентрі Слобідського району у відділенні денного перебування в рамках роботи Університету третього віку на «Культурно дозвільному факультеті» у циклі лекцій «Великі харківці» відбулася онлайн – лекція, яку провела мистецтвознавець харківського Художнього музею Борозенець Тетяна Іванівна.
Ім’я художника Сергія Івановича Васильківського для сучасного харків’янина майже ні про що не говорить. Але, на думку фахівців, діяльність нашого земляка на художній ниві, означає для відродження українського мистецтва не менше, ніж творчість Тараса Шевченко в поезії.
За свій, не такий великий земний вік, Сергій Іванович створив більш ніж 3000 картин. У 1900 році пройшов його перший харківський показ, де перед очами громадськості було виставлено понад сотні картин. А через 15 років в нашому, тоді ще Промисловому художньому музеї, був відкритий один відділ, присвячений тільки його творчості. Майже третина цих картин була втрачена в часи Другої Світової війни. Більша частина з них загинула, а інші були вивезені до Німеччини.
Великою радістю для співробітників музею та для багатьох харків’ян стало повернення картини «з полону». Через 70 років картина, на якій зображене мирне життя садиби художника де проживали його батьки, знову у рідному місті Сергія Івановича.

Like this:

%d bloggers like this: