• Головна
  • Новини
  • Новини
  • 22 січня 2019 року підопічні Шевченківського терцентру відвідали музей кафедри анатомії людини Харківського національного медичного університету

22 січня 2019 року підопічні Шевченківського терцентру відвідали музей кафедри анатомії людини Харківського національного медичного університету

|

Незвичайний музей!

22 січня 2019 року підопічні відділення денного перебування Шевченківського територіального центра надання соціальних послуг міста Харкова відвідали музей кафедри анатомії людини Харківського національного медичного університету (Далі – ХНМУ).

Кафедра анатомії людини ХНМУ відома як центр розробки нових методів бальзамування органів та тіла людини в цілому. Тут було створено всесвітньо відомий підручник «Атлас анатомії людини», яким вже понад 80 років користуються студенти й лікарі України, усіх країн СНД та деяких держав далекого закордоння. Завдяки академіку Воробйову В.П., який запропонував новий науковий метод макромікроскопічного дослідження в анатомії, та професору Сінельникову Р.Д., який продовжив це вчення на новому рівні, кафедра стала колискою великої школи анатомів не тільки для України, а й для близького та далекого закордоння (Азербайджан, Грузія, Казахстан, Росія, Туркменістан).

Сьогодні кафедра анатомії людини ХНМУ розташована в окремій двоповерховій будівлі. В анатомічному корпусі розташовані відомчий анатомічний музей ХНМУ, лекційна аудиторія-амфітеатр на 250 місць, навчальні кімнати, наукові лабораторії та приміщення для викладачів, лаборантів і технічного персоналу кафедри. Нині в ньому є чотири зали, загальною площею більше ніж 600 кв.м., де експонуються близько 4500 анатомічних препаратів, які демонструють будову тіла людини в нормі та при деяких вадах розвитку. На стінах знаходяться барельєфи Гіппократа, Пирогова М.І., портрети Воробйова В.П. , Сінельникова Р.Д. . В центрі лекційної аудиторії-амфітеатру розташований стіл з мармуровою стільницею для демонстрації натуральних препаратів під час лекцій. Головною цінністю аудиторії є унікальна фреска панно (площею понад 30 кв. м. ) «Урок анатомії Леонардо да Вінчі».

Підопічним сподобалася екскурсія в музей, вони з цікавістю розглядали анатомічні препарати, задавали екскурсоводу питання. Багато з них в цьому місті побували вперше.

Адміністрація територіального центру щиро вдячна за надану можливість нашим підопічним ознайомитись з препаратами музею, які є навчальним та науковим надбанням.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: