• Головна
  • Новини
  • Новини
  • Для підопічних Індустріального терцентру відбулась екскурсія до музею Харківського метрополітену

Для підопічних Індустріального терцентру відбулась екскурсія до музею Харківського метрополітену

|

Нові враження.

9 січня 2019 роки до Дня метро для студентів факультету «Краєзнавство» «Університету третього віку» відділення денного перебування територіального центра надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова була організована екскурсія до Харківського музею метрополітену.

Музей підземки розміщується в декількох залах будівлі адміністрації КП «Харківський метрополітен». У музеї зберігають унікальні документи та фотографії, що розповідають про будівництво перших станцій нашого метро, моделі складів, які щодня возять пасажирів, центром експозиції є макет електродепо, який можна розглядати нескінченно. Автори потрудилися на славу, зобразивши його в найдрібніших деталях: тут є будівлі, рейки і навіть рухається по ним потяг. З одного боку депо – так званий «портал» – два тунелі, які ведуть з підземки назовні і навпаки. З іншого боку – численні ангари, в яких поїзди щодня прибирають, проводять їх техогляд і ремонтують. Тут же змінюють застарілу рекламу в салонах поїздів. На макеті можна навіть розглянути адмінкорпус депо і кімнати відпочинку машиністів, де останні відсипаються між змінами.

Знаючі екскурсоводи розповіли студентам багато цікавих фактів з історії Харківського метро, вони розповіли про те, як при будівництві станції «Південний вокзал» виявили скелет мамонта, а в доказ показали зуб гіганта, і дали потримати відбійний молоток, яким 40 років тому будівельники пробили перші метри тунелів, час відвідування музею пролетів непомітно.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: