“Неймовірні витвори мистецтва”

|

Студенти факультету «Краєзнавства» «Університету третього віку» відділення денного перебування територіального центра надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова побували на презентації виставки «Подих осені» художніх виробів плетених з соломки, кукурудзяного листя та інших матеріалів, яка відбулася в «Обласному організаційно – методичному центрі культури і мистецтва».

Створювати незвичайні, витончені речі з природних матеріалів українці вміли ще з давніх-давен. Спочатку це були необхідні для побуту речі (скрині, кошики), пізніше – елементи декору і ритуальні предмети. Матеріал для таких виробів збирався восени під час жнив, а взимку маюче достатньо часу, майстри виготовляли найрізноманітніші вироби.

Експозиція в залі вражала своєю неординарністю і красою експонатів. Окрему увагу заслуговують твори Галини Воловик, Людмили Славгородської та їхніх учнів. Роботи цих майстрів виконані в рідкісних техніках соломоплетіння і плетіння з кукурудзяного листя. Вироби з природного матеріалу милували очі природною красою і простою формою. Умілому майстру треба всього лише уважно придивитися до навколишнього світу, проявити трохи вигадки і кмітливості і спробувати подати потаємний спосіб, укладений в звичайному предметі. Уміння спостерігати, слухати природу, пізнати радість творчості – ось безцінні якості, що приносять дивовижний результат в роботі з природним матеріалом.

Також в цей день студентам випала можливість побувати на виставці «Слобідські мотиви» ляльок-мотанок, створених Юлею Соловйовою. Лялька-мотанка – це унікальний витвір народної уяви і сімейний оберіг. Кожна лялька-мотанка відрізнялась своєю унікальністю та неповторністю. Дивовижною складовою експозиції стали кролевецьки рушники Тетяни Федосової. Головні мотиви її рушників – це квіти та грона калини чи винограду, птахи, Богиня-Берегиня, традиційні вітряки в її індивідуальній інтерпретації.

Всі вироби вразили своєю майстерністю виконання. Задоволені від побаченого всі присутні побажали майстриням натхнення в їх дуже корисній справі. Похід було організовано 5 лютого 2019 року.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: