• Головна
  • Новини
  • Новини
  • Підопічні Новобаварського терцентру відвідали музей «Історії жіноцтва та гендерного руху»

Підопічні Новобаварського терцентру відвідали музей «Історії жіноцтва та гендерного руху»

|

Музей історії жіноцтва у Харкові.

Підопічні відділенні денного перебування територіального центру надання соціальних послуг Новобаварського району міста Харкова відвідали музей «Історії жіноцтва та гендерного руху».
Музей жіночої та гендерної історії — український нестаціонарний спеціалізований музей створений у 2008 році в Харкові з метою гендерного просвітництва й інформування, сприяння укріпленню культурних зв’язків між Україною й іншими країнами, консолідації жіночого руху, приверненню уваги до жіночої та гендерної проблематики журналістської спільноти та широких кіл громадськості. Це перший та єдиний в Україні, на пострадянському просторі та у Східній Європі гендерний музей.

Ідея створення гендерного музею виникла у 2006 році, коли нинішня керівниця музею Тетяна Ісаєва потрапила на стажування для журналістів до Швеції, тоді зі Швеції були привезені різні фотографії, сувеніри, артефакти, що демонстрували шлях шведського суспільства до гендерної рівності. Але в той час, у 2006 році, здавалося, що створити такий музей неможливо.
У 2008 році в Україні за підтримки програми рівних можливостей та прав жінок в Україні почав реалізовуватися проект «Створимо музей про себе», який поставив за мету створити перший в Україні гендерний музей — Музей історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху.
В кінці 2008 року проект отримав підтримку Українського жіночого фонду, а в 2009 році — Глобального фонду для жінок. Головне завдання музею — зібрати експонати, що демонструють процес гендерного конструювання, показати, що гендерні проблеми є не лише проблемами жінок, але і всього суспільства, що при всіх позитивних змінах в суспільстві, і жінки й чоловіки продовжують страждати від гендерної дискримінації, жіночий та гендерний рух в Україні та світі є не епізодичним явищем, а природним і закономірним процесом, який відбувається протягом багатьох століть в історії людства.
Колекція музею історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху налічує більше ніж 350 експонатів, які були привезені до музею з різних міст України та з різних країн світу: Італії, США, Швеції, Польщі, Грузії, Литви, В’єтнаму, Німеччини, Кореї, Фінляндії. Серед них документи, книги, підручники, дитячі іграшки, диски, особисті речі гендерних теоретиків і практиків, сувеніри, знаряддя «легкої» жіночої праці, фотографії.
В музеї людина відчуває себе не просто глядачем, а й учасником подій.
В експозиціях музею історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху представлена інформація про жіночі фонди України та жіночі музеї світу, альтернативна історія світу очима жінок, експозиція «Сексизм — практика дискримінації». Додатково можна побачити виставки «Жінка в політиці, бізнесі, армії», «Жінка в науці», «Жінка в спорті». Безліч фотопроектів музею присвячені тому, щоб показати світ навиворіт через призму жіночої логіки та поглядів, на кшталт «Чоловічі проблеми: вид що вимирає» або ж «Крізь скляну стелю».
Родзинкою проекту є 4 панорами соціальних ролей – панорами, що показують соціальні ролі чоловіків та жінок в різні історичні епохи, фотоальбоми «Світ без насильства», багато емоцій було від таємничої кімнати та скляної скелі. Підопічні територіального центру надання соціальних послуг Новобаварського району міста Харкова з захопленням прослухали історію жіночого руху, взяли активну участь у розмові, зробили для себе певні висновки та пообіцяли поповнить колекцію музею експонатами з домашніх архівів.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: