Урочистий захід з нагоди свята Новруз

Настають теплі дні, природа поступово пробуджується після зимового сну і починає змінювати своє вбрання. З давніх-давен весна надихає людину на оновлення, змушує поглянути по-новому на життя та відчути гармонію.

Новруз – одне з найдавніших свят, яке сягає своїм корінням в дописьменну епоху історії людства та символізує відродження природи, початок нового життя, сподівання на щедрий урожайний рік.

Слово Навруз (Новруз, Навруз, Нооруз, Невруз, Науриз) означає новий день, його написання і вимова може варіюватися в залежності від країни.

За стародавнім звичаєм, до настання Новруза люди повинні ретельно прибирати в будинках і навколо. В Новруз готують страви з семи, переважно рослинних, продуктів. Найбільш відомим святковим блюдом є сумаляк – блюдо з пророщених паростків пшениці.

У березні 2019 року в місті Харкові у рамках Міжнародного дня Новруз відбудуться урочисті заходи з врученням подарунків членам Харківського обласного товариства азербайджансько-української дружби «Достлуг» та  урочисті заходи, присвячені дню таджицької культури з врученням подарунків членам організації Харківської обласної громадської організації «Діаспора таджиків «Пайванд».

23 лютого 2010 року Генеральна Асамблея ООН визнала 21 березня як Міжнародний день Новруз.

 

«Достлуг», «Пайванд», діаспора, Новруз, Урочистий захід