Історія музики в речах «Обереги музичної Харківщини»

|

28 березня 2019 року підопічні відділення денного перебування Шевченківського територіального центра надання соціальних послуг міста Харкова відвідали громадський загальнодоступний музей «Обереги музичної Харківщини».

Музей «Обереги музичної Харківщини» був створений завдяки самовідданому ентузіазму та наполегливості колишнього директора музичного училища ім. Б.М. Лятошинського, відповідального секретаря Харківської організації Спілки композиторів, співробітника ХНУПС ім. І.Кожедуба Юрія Леонідовича Щербініна. Головною ідеєю музейної експозиції, Щербініна Ю.Л., є намір показати розвиток музичної освіти, музично-театрального виконавства, ініціатив місцевих діячів культури і мистецтва, які сприяли формуванню музичних смаків та інтересів харків’ян, контактів музичної громадськості міста з видатними композиторами і виконавцями світового визнання за період з кінця 18-го століття по сьогоднішній день. В музеї проводяться семінарські заняття по культурології з курсантами ХУПС, круглі столи за участю відомих діячів мистецтв, загальнодоступні персональні виставки виробів майстрів народної творчості, а також виставки живопису, фотовиставки відомих живописців і фотохудожників.  Це єдина галерея музейного типу в нашій країні.

Підопічні  побачили справді унікальні експонати: рукописи Сковороди, старовинні книги та фотографії, сценічні костюми, музичні інструменти і навіть заводили патефон та намагалися грати на металофоні! За теплий прийом, цікаву, змістовну екскурсію і дружнє спілкування дякуємо засновнику і керівнику музею музикознавцю, музичному критику, педагогу, фотохудожнику, і просто людині з великим серцем – Щербініну Юрію Леонідовичу, який присвятив створенню музею практично все своє життя. Екскурсія була багата іменами великих композиторів – Чайковський, Гайдн, Бетховен, Концевич, Ведель, Слатін та інші.

Like this:

%d bloggers like this: