Біля витоків криміналістики

22 квітня слухачі Університету третього віку територіального центру надання соціальних послуг Немишлянського району відвідали Кабінет-музей Засл. проф. M.С. Бокаріуса.

Заслужений професор Микола Сергійович Бокаріус – харків’янин відомий у всьому світі, вітчизняний вчений, судовий медик та криміналіст, фундатор криміналістичного напряму в судовій медицині, зробив величезний внесок у розвиток експертного потенціалу Харківського НДІ судових експертиз, що носить його ім’я, створив харківську наукову школу судових експертів, представники якої залишили свій слід не тільки в історії судової експертизи, а й на сьогодні демонструють потужний науковий потенціал.

 Саме для збереження пам’яті про М. С. Бокаріуса  керівництво Харківського НДІ судових експертиз  відтворило кабінет-музей М. С. Бокаріуса. У музеї зібрано біля 500 книг професора, є його сімейний фотоальбом з особистим підписом, листи, альбоми його дітей.

19 квітня 2019 року був відкритий пам’ятник Миколаю Бокаріусу. Монумент розташований біля Харківського науково-дослідницького інституту судових експертиз.

Екскурсія була дуже цікавою, пізнавальною, справила велике враження на людей  похилого віку та розширило уявлення про досягнення судової експертизи та криміналістики.

Бокариус, експертиза, інститут, Немишлянський терцентр, пам'ятник