• Головна
  • Новини
  • З нагоди святкування в Україні Всесвітнього дня охорони праці проведено семінар для роботодавців Холодногірського району

З нагоди святкування в Україні Всесвітнього дня охорони праці проведено семінар для роботодавців Холодногірського району

|

З нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці Адміністрацією Холодногірського району Харківської міської ради спільно з Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації району 23.04.2019  проведено семінар на тему: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Семінар відбувся під головуванням заступника голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань Гунбіної О.В. та за участю:  Головного Управління Державної служби України з питань праці у Харківській області, Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, представників 61 підприємства, установи та організації району а також фахівців з питань соціально-трудових відносин та охорони праці Управління праці та соціального захисту населення адміністрації району.

Всесвітній День охорони праці щороку відзначається 28 квітня з метою привернення уваги світової спільноти до створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я з огляду на тяжкість наслідків нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві. Головною метою державної політики України в сфері охорони праці є збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Недотримання керівниками підприємств законних вимог щодо забезпечення безпечних умов праці, спричиняє неналежне функціонування системи управління охороною праці на підприємствах. З іншого боку, нехтування працівниками елементарних правил безпеки на робочому місці, відсутність сформованої культури охорони праці призводить до їх травмування, у тому числі й смертельного.

Для  запровадження національної  системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці Кабінет міністрів України своїм розпорядженням від 12.12.2018 № 989-р схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні.

Вектор реформування сфери безпеки та гігієни праці, який визначив уряд і впроваджують Міністерство соціальної політики та Держпраці, передбачає докорінні зміни в підходах до управління охороною праці. Важливо підготуватися до майбутніх змін, правильно організувати процес впровадження нових принципів управління охороною праці.

Під час проведення заходу були розглянуті наступні питання: практичні аспекти  реформування системи управління охороною праці в Україні на основі ризикоорієнтованого підходу;  основні показники роботи з питань охорони праці на підприємствах Холодногірського району м. Харкова за 2018 рік;  основні питання врегулювання соціально-трудових відносин на підприємствах; показники роботи з профілактики виробничого травматизму за 2018 рік; питання охорони праці та навчання спрямоване на безпечне ведення робіт у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту; новини законодавства з питань охорони праці.

Також під час семінару за суттєві досягнення в галузі охорони праці та впровадження ефективної системи управління охороною праці на підприємстві та з нагоди Всесвітнього дня охорони праці керівники та посадові особи служб охорони праці 3 підприємств району були відзначені Подяками в.о. голови адміністрації Холодногірського району.

Під час семінару розповсюджено матеріали та пам’ятки з різних питань соціально-трудових відносин та охорони праці.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: