• Головна
  • Новини
  • Піклування за підопічними з ознаками деменції у Новобаварському терцентрі

Піклування за підопічними з ознаками деменції у Новобаварському терцентрі

|

Піклування за підопічними з ознаками деменції

Це може трапитися з кожним – незалежно від статі, професії та віку. Деменція входить в п’ятірку захворювань, які найчастіше передчасно забирають життя людей на всій планеті. Але страшна не тільки смерть сама по собі: головний жах цієї хвороби в тому, що вона відбирає нормальне життя і сили.

Деменція походить від латинського слова de втрата і mentos розум.

З грудня 2016 року у територіальному центрі надання соціальних послуг Новобаварського району міста Харкова у відділенні соціальної допомоги вдома надаються соціальні послуги для підопічних з ознаками деменції.

Проблема деменції хвилює жителів практично всіх країн світу, включаючи та українців. Розвиток деменції залежить від багатьох факторів, які можна розділити на внутрішні (генетичні) і зовнішні (умови навколишнього середовища). Однак найпотужніший фактор, що підвищує ймовірність розвитку деменції – вік.

Деменція є досить поширеним клінічним синдромом – серед осіб старше 65 років менше ніж 5%, в більш старшому віці збільшується, серед літніх людей 90-річного віку – 20% і більше.

Хвороба починає розвиватися за 20 років до того, як проявить себе першими симптомами, насамперед порушеннями короткочасної пам’яті. Спочатку забуваються події найближчого минулого, потім, у міру прогресування захворювання, амнезія на більш віддалені події.

Проблема захворювання деменцією на сьогодні є однією з найбільш актуальних. Хвороба призводить до зниження якості життя, порушення соціалізації, а в ряді випадків – до інвалідизації та розвитку повної залежності від оточуючих. Підопічні не можуть обходитися без допомоги соціального робітника, величезний тягар лягає на його плечі.

Like this:

%d bloggers like this: