• Головна
  • Новини
  • Інформація про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати по Холодногірському району м. Харкова

Інформація про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати по Холодногірському району м. Харкова

|

З метою подолання такого негативно явища як заборгованість із виплати заробітної плати Управлінням праці та соціального захисту населення, Адміністрацією Холодногірського району Харківської міської ради вживається низка заходів в межах наданих повноважень, спрямованих на погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району та збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів шляхом забезпечення діяльності районної робочої групи з питань сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На засіданнях робочої групи заслуховується інформація керівників та представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі та до бюджету. На 3 засіданнях робочої групи з початку року неодноразово заслухано 21 інформацію керівників та представників підприємств-боржників, в тому числі 15 письмових інформацій щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

В рамках роботи робочої групи, з метою вжиття заходів щодо сприяння погашенню існуючих боргів на підприємствах району, Адміністрацією району та Управлінням в І кварталі 2019 році направлено 6 листів на адресу державних установ, а також 2 листи до Харківської міської ради.

За результатами спільних заходів, вжитих Управлінням, Адміністрацією району, контролюючими органами та керівниками підприємств, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району станом на 01.04.2019 зменшилася в порівнянні з 01.01.2019 на
3665,8 тис. грн. (або на 29,7 %) та складала на 6 підприємствах району
8671,1 тис. грн., в тому числі на:

– 1 економічно активному підприємстві – Харківському казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві – 501,2 тис. грн. (5,8 % в загальній сумі боргу по району);  

– 3 економічно неактивних підприємствах – 1684,4 тис. грн. (19,4 %);
ДП Харківський завод електроапаратури – 1180,5 тис. грн., ДП МОУ «Харківський завод залізобетонних виробів» – 495,7 тис. грн., Дочірнє підприємство «Харківський монтажно-заготівельний завод» ЗАТ «Сантехмонтаж-60» – 8,2 тис. грн.;

– 2 підприємствах-банкрутах – 6485,5 тис. грн. (74,8 %): ТОВ «Крусеш» –196,3 тис. грн., ДП «Харківський завод шампанських вин» – 6289,2 тис. грн.

Найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати мають державні неактивні підприємства (86,1 % від загальної суми боргу по району), з яких одне підприємство обліковується в переліку підприємств-банкрутів (72,5 % від загальної суми боргу по району), одне – знаходиться в стадії ліквідації (13,6 % від загальної суми боргу по району).

Згідно з даними, отриманими Управлінням праці та соціального захисту населення під час оперативного моніторингу, станом на 16 квітня 2019 року борги по заробітній платі зменшилися і становлять 8169,9 тис. грн. за рахунок повного погашення заборгованості Харківським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством.

У звітному періоді в переліку підприємств-боржників із виплати заробітної плати відсутні підприємства комунальної форми власності.

Всі керівники підприємств-боржників попереджені щодо відповідальності за порушення чинного законодавства про працю в частині несвоєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам.

Like this:

%d bloggers like this: