Абетка безпеки: відпочинок на воді

|

Літо – час для безтурботного відпочинку на природі. Багато людей рятується від спеки на різних водоймищах, не завжди обстежених і обладнаних як слід. На жаль, не всі наші співгромадяни добре уявляють, що вода – не лише порятунок від пекучого сонця, але й небезпечне для людини середовище де через невміле поводження можна втратити найдорожче – життя. Відпочинок на воді вимагає від нас обережності. Більшість нещасних випадків на воді трапляються в місцях не обладнаних і не пристосованих для купання, на так званих «диких пляжах». В жодному разі не можна купатись у незнайомих місцях і місцях де купання заборонено.

Основними причинами утоплень є вживання спиртних напоїв дорослими та бешкетування дітей на воді. Щоб не потрапити до сумної статистики треба лише дотримуватись деяких простих правил, а саме:

  • купатись в спеціально відведених місцях, у світлу годину доби;
  • краще купатись не поодинці, у добре перевірених місцях де рівне дно, прозора вода, немає крутих берегів та сильної течії;
  • не купатися під час грози і не запливати за огороджувальні буї;
  • не вилазити на попереджувальні знаки, перила мостів, споруди та дерева і не стрибати з них у воду;
  • не купатись в нетверезому стані;
  • не заходити відразу у воду, після тривалого перебування сонці;
  • не залишати на водоймищах дітей без догляду дорослих;
  • при купанні дітей дорослі повинні самі добре плавати і знати прийоми рятування на воді;
  • не забруднювати і не засмічувати водойми та територію пляжів.

При дотримуванні хоча б цих простих правил поведінки на воді відпочинок принесе вам задоволення, а купання і вода зміцнять здоров’я.

Крім цього, кожен з нас повинен володіти прийомами саморятування на воді  та мати уявлення, як допомогти людині, яка потрапила у біду. Такі знання, підкріплені рішучими діями, можуть зберегти не одне людське життя. Практика свідчить, що чим раніше надана допомога, тим більше можливостей для повернення потерпілого до життя. Основне правило при рятуванні потопаючого – діяти виважено, спокійно, швидко. Якщо ви побачили, що людина тоне, то, перш за все ,необхідно звернути на це увагу людей, які знаходяться поблизу. За можливості треба спробувати повідомити потопаючому, що його помітили  і допоможуть. Це підбадьорить його і надасть нових сил. При наданні допомоги людині, яка немає сил пливти, треба підпливти до неї, підбадьорити і переконати в необхідності виконувати ваші поради. До потопаючого треба підпливати тільки ззаду і, схопивши його за волосся, шию або попідруки, перевернути обличчям угору так, щоб воно весь час було над водою. У такому положенні потерпілого слід доставити до берега. Допомогу потерпілому необхідно надавати до прибуття медпрацівників, навіть якщо надії на успіх вже немає.

Отож радимо всім купатися у відведених для цього місцях (пляжах), де і рятувальники є,  і людей багато – там є кому прийти на допомогу.

Для мешканців Шевченківського району нагадуємо, що у нас на території є лише один міський пляж  спеціально обладнаний для купання – „Олексіївський лугопарк”. На всіх інших водоймищах району купатись суворо заборонено.  

Подобається це:

%d блогерам подобається це: