Дим війни очима жінки

|

3 травня в терцентрі Слобідського району в відділенні денного перебування пройшла тематична медіа-зустріч, присвячена святкуванню перемоги над нацистами у війні 1941-1945 років.

Ось уже 74 роки ми згадуємо переможну весну 1945 року. У цей день ми згадуємо полеглих і живих, воїнів і мирних жителів – всіх, завдяки кому була завойована перемога. Кожен думає в ці дні про своє, а по суті – про одне й те ж: подумки згадуємо своїх родичів, що жили в воєнні лихоліття.

Підопічні відділення денного перебування і співробітники підготували тематичну зустріч “Доля моєї сім’ї в роки Великої Вітчизняної війни», в якій брали участь наші підопічні, які мають статус «Діти війни», а так само діти тих, хто був в’язнями концтаборів. Виступали Цапенко Жанетта Оганесовна, Квітко Валентина Петрівна, мами яких були викрадені в Німеччину.

Демонструвалися справжні фото, звучали спогади колишніх в’язнів, записані їхніми дітьми – нашими терцентровцамі. Вони теж пережили все це зі своїми матерями і написали про це вірші.  Скрипнікова Серафима Степанівна розповілі, як  вона, 11-річною дівчинкою, тягла воєнні роки на своїх плечах, рятуючи родину від голоду. Були показані три сучасних короткометражні фільми про складну взаємозв’язку поколінь: сучасної молоді і фронтовиків, чия юність припала на війну.

Пам’ятайте!

Через століття, через роки, – пам’ятайте!

Про тих, хто вже не прийде ніколи, – пам’ятайте!

Like this:

%d bloggers like this: