• Головна
  • Новини
  • Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Московського району інформує

Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Московського району інформує

|

До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, профспілкових та інших громадських організацій!

Управління праці  та соціального захисту населення Адміністрації Московського району Харківської міської ради  (далі-Управління)  інформує що,  з метою виконання п.2.17 Розділу ІІ Генеральної угоди, та сприянню зростання рівня середньомісячної заробітної плати працівників підприємств, установ та організацій Московського району м. Харкова фахівцями Управління у січні-квітні 2019 року проведені моніторинги з питань  праці, в тому числі своєчасного введення мінімальної заробітної плати та рівня заробітної плати, на 285 підприємствах та установах району, з них  на 130 – неодноразово.

За результатами моніторингів з’ясовано, що на всіх  підприємствах та установах району: мінімальний посадовий оклад в штатних розписах встановлено на рівні прожиткового мінімуму або вище; працівникам, які відпрацювали місячну норму робочого часу і  їх посадовий оклад менший за мінімальну заробітну плату, щомісячно здійснюється доплата до мінімального розміру заробітної плати; основними причинами низького рівня заробітної плати на підприємствах району є: праця працівників на умовах неповного робочого дня та надання відпусток без збереження заробітної плати згідно зі ст.84 КЗпП України.

На 4 засіданнях робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, проведених в січні-квітні 2019 року в Адміністрації Московського району Харківської міської ради, було заслухано звіти 39 роботодавців, у яких, згідно з наданою звітністю, існував низький рівень оплати праці.

Крім того, спеціалістами Управління в квітні 2019 року був проведений аналіз  щодо динаміки середньомісячної заробітної плати та середньооблікової кількості штатних працівників на підприємствах, в організаціях, установах району за січень-березень 2019 року та аналогічного періоду 2018 року за видами економічної діяльності,  яким було охоплено 142 підприємства та установи району, а також, 1 установа району-Управління освіти Адміністрації Московського району Харківської міської ради, в розрізі структурних підрозділів якого – 74 заклади освіти.

В районі, за даними проведеного моніторингу, середньомісячна заробітної плата штатних працівників  за січень-березень 2019 року збільшилась в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 20,1% та склала 6737,00 грн., що перевищує розміри соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати в 1,6 рази та прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи – в 3,5 рази.

Рівень середньомісячної заробітної плати  штатних працівників підприємств, установ та організацій  за січень-березень 2019 року склав у грн.
по Україні9629,00
по Харківській області8323,00
у Московському районі м. Харкова6737,00

Керівникам підприємств, організацій, на яких розмір заробітної плати нижче за вищевказані рівні, рекомендуємо вжити заходів щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівників.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: