• Головна
  • Новини
  • Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Московського району інформує

Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Московського району інформує

До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, профспілкових та інших громадських організацій!

Управління праці  та соціального захисту населення Адміністрації Московського району Харківської міської ради  (далі-Управління)  інформує що,  з метою виконання п.2.17 Розділу ІІ Генеральної угоди, та сприянню зростання рівня середньомісячної заробітної плати працівників підприємств, установ та організацій Московського району м. Харкова фахівцями Управління у січні-квітні 2019 року проведені моніторинги з питань  праці, в тому числі своєчасного введення мінімальної заробітної плати та рівня заробітної плати, на 285 підприємствах та установах району, з них  на 130 – неодноразово.

За результатами моніторингів з’ясовано, що на всіх  підприємствах та установах району: мінімальний посадовий оклад в штатних розписах встановлено на рівні прожиткового мінімуму або вище; працівникам, які відпрацювали місячну норму робочого часу і  їх посадовий оклад менший за мінімальну заробітну плату, щомісячно здійснюється доплата до мінімального розміру заробітної плати; основними причинами низького рівня заробітної плати на підприємствах району є: праця працівників на умовах неповного робочого дня та надання відпусток без збереження заробітної плати згідно зі ст.84 КЗпП України.

На 4 засіданнях робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, проведених в січні-квітні 2019 року в Адміністрації Московського району Харківської міської ради, було заслухано звіти 39 роботодавців, у яких, згідно з наданою звітністю, існував низький рівень оплати праці.

Крім того, спеціалістами Управління в квітні 2019 року був проведений аналіз  щодо динаміки середньомісячної заробітної плати та середньооблікової кількості штатних працівників на підприємствах, в організаціях, установах району за січень-березень 2019 року та аналогічного періоду 2018 року за видами економічної діяльності,  яким було охоплено 142 підприємства та установи району, а також, 1 установа району-Управління освіти Адміністрації Московського району Харківської міської ради, в розрізі структурних підрозділів якого – 74 заклади освіти.

В районі, за даними проведеного моніторингу, середньомісячна заробітної плата штатних працівників  за січень-березень 2019 року збільшилась в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 20,1% та склала 6737,00 грн., що перевищує розміри соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати в 1,6 рази та прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи – в 3,5 рази.

Рівень середньомісячної заробітної плати  штатних працівників підприємств, установ та організацій  за січень-березень 2019 року склав у грн.
по Україні9629,00
по Харківській області8323,00
у Московському районі м. Харкова6737,00

Керівникам підприємств, організацій, на яких розмір заробітної плати нижче за вищевказані рівні, рекомендуємо вжити заходів щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівників.

заробітна плата, моніторинг, Московський район, Управління праці та соціального захисту населення