ОБЕРЕЖНО КЛІЩІ!

|

Кліщі активні в природі з березня по листопад місяць, живляться кров’ю людей та тварин. Зараження інфекційними хворобами відбувається через укус кліща, що нападає на людину під час відвідування лісу, парків, зеленої зони. Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Тіло кліща овально-сплющене, звужене спереду. Дорослі кліщі та німфи (статевонезріла форма) мають чотири пари кінцівок з кігтиками та спеціальними присосками. Для людей більш небезпечні дорослі кліщі (імаго) і особливо самиці, тому що кровоссання їх триває 7 і більше діб.

Кровоссання кліща може тривати до 12 діб, при цьому самиця збільшується в 80-150 разів, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Звичайно дорослі кліщі, що присмокталися, виявляються людиною через 2-3 дні: в місці укусу з’являється припухлість, свербіння, почервоніння. Присмоктування маленької майже прозорої німфи часто залишається для людини непомітним.

Кліщі є переносниками багатьох небезпечних інфекційних хвороб, таких як кліщовий енцефаліт, кліщові бореліози, лихоманка. Для території України найбільш епідемічно актуальною в останні роки є хвороба Лайма – це інфекція яка переноситься кліщами. Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності.

Щоб захиститися від нападу кліщів треба виконувати наступні прості заходи:

– у місті розташування в польових умовах необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м;

– одягатися з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити сповзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором;

– само- та взаємоогляди необхідно проводити через кожні 2 години та ще раз по прибуттю у розташування. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;

– застосовувати репеленти – рідини та аерозолі, які відлякують кліщів.

Якщо до Вас присмоктався кліщ НЕОБХІДНО звернутися до медичного пункту де Вам нададуть відповідну кваліфіковану медичну допомогу та видалять кліща.

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: