• Головна
  • Новини
  • Підопічні Шевченківського терцентру відвідали Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова

Підопічні Шевченківського терцентру відвідали Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова

|

Плакат – велика сила!

11 червня 2019 року підопічні відділення денного перебування Шевченківського територіального центру надання соціальних послуг міста Харкова відвідали Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова.

Підопічними була прослухана лекція на тему: «Сатира проти зброї – мовою плаката» (радянський плакат в роки Другої Світової війни). Політичний плакат періоду Другої Світової війни був універсальним засобом ідеологічної агітації та пропаганди. У ті роки перед діячами мистецтва було поставлене завдання правдиво показати героїчну боротьбу народу, перетворити своє мистецтво в чинну ідеологічну зброю, мобілізувати на боротьбу з ворогом. Плакат, висміюючи противника, вселяв у людей впевненість в перемогу.

На початку війни в багатьох містах України були створені штаби, які налагодили створення й випуск друкованих плакатів та агітвікон. Художники працювали в багатьох напрямах – випускали політичні плакати для фронту і тилу. На відміну від німецьких, більшість радянських плакатів періоду війни несли в собі ідею оборони та захисту. Образ ворога, що створювався в такій ситуації, був пов’язаний з конкретною дійсністю, що дозволяло інтерпретувати та загострювати реальні факти з агітаційною метою.

Підопічні були уважною аудиторією. І дуже вдячні екскурсоводу Роман Ірині Олександрівні, яка професійно та цікаво розкрила екскурсантам дану тему. Після прослуховування лекції підопічні відвідали зал музею «Від відбудови до перебудови». Експозиція цього залу розповідає про відродження Харківського регіону в перші повоєнні роки. Підопічні з нетерпінням чекають наступних відвідин музею.

Like this:

%d bloggers like this: