• Головна
  • Новини
  • Підопічні Індустріального терцентра відвідали музей природи

Підопічні Індустріального терцентра відвідали музей природи

Таємний світ під ногами

25 червня 2019 року підопічні відділення денного перебування територіального центру надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова доторкнулися до світу мінералів в залах музею природи. Вчені давно прагнуть розкрити таємні глибини нашої планети, але Земля ревниво зберігає свої секрети і неохоче розкриває перед людьми двері своїх комор.

Мінералогічне зібрання музею представлено понад 20 тисячами експонатів. Систематична колекція складається, головним чином, з найбільш типових представників всіх класів мінералів, зразків дорогоцінних та поробних каменів, корисних копалин з різних родовищ нашої країни та багатьох країн світу.

Мінерали – поняття дуже широке. Зустрічаються мінерали в земній корі, в основному в твердому стані, вони вражають різноманітністю зовнішніх ознак. Одні з них прозорі, інші неясні, напівпрозорі або зовсім не пропускають світло, мають різноманітну форму та колір. На стендах музею можна побачити темно-зелений малахіт, блакитну бірюзу, червоний корунд, кварц і кальцит, які представлені в експозиції. Багато нового і цікавого в залах музею відвідувачі побачили в цей день та познайомилися з видобутком і використанням корисних копалин в побуті. Корисні копалини так міцно увійшли в життя людини, що до виробів з них ми настільки звикли, навіть, часом їх не помічаємо. Ми забуваємо, що для виробництва виробів зі скла в надрах землі видобувається кварц. Для порцелянового посуду потрібен польовий шпат, для виготовлення ложок, ножів і виделок – руди заліза і алюмінію, міді і срібла. Для ювелірних виробів використовують кристали дорогоцінних каменів: аметист, смарагд, агат, рубін, тощо.

З новим знаннями і корисною інформацією закінчили свою екскурсію підопічні.

 

Індустріальний терцентр, Мінерали, музей Природи, Терцентри