• Головна
  • Новини
  • В адміністрації Холодногірського району ХМР відбулися чергові засідання районних робочих груп

В адміністрації Холодногірського району ХМР відбулися чергові засідання районних робочих груп

|

26 липня 2019 року в Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради проведено чергові засідання районних робочих груп з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Засідання відбулися за участю представників Управління праці та соціального захисту населення адміністрації району; головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області; відділу праці та зайнятості населення Адміністрації району; відділу соціально-економічного розвитку Адміністрації району; Центрального управління Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області; Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області; Харківського міського центру зайнятості; відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області; Холодногірського відділу поліції Національної поліції в Харківській області; суб’єктів господарювання району.

Заступник голови робочої групи Кононенко Т.І. звернула увагу присутніх на наявність заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району, що є вкрай негативним явищем. Так, за попередніми даними Головного управління статистики у Харківській області загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району станом на 01.07.2019 зменшилася в порівнянні з 01.06.2019 на 1228,1 тис. грн. (або на14,2 %) та складала на 5 підприємствах району 7423,2 тис. грн. Чисельність працівників, яким не виплачена заробітна плата складає 649 осіб.

Найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати мають економічно неактивні державні підприємства (97,2 % від загальної суми боргу по району), з яких:
– ДП «Харківський завод шампанських вин» обліковується в переліку підприємств-банкрутів (74,0 % від загальної суми боргу по району),
– ДП Харківський завод електроапаратури знаходиться в стадії ліквідації (15,9 % від загальної суми боргу по району).

Заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах району та підприємствах комунальної форми власності, які звітують до органів статистики, відсутня.

За результатами спільних заходів, вжитих Управлінням, Адміністрацією району, контролюючими органами та керівниками підприємств з початку року по Холодногірському району ліквідована заборгованість на загальну суму 5867,0 тис. грн.

На засіданнях підведені підсумки роботи районних робочих груп в першому півріччі 2019 року, а також обговорювалися питання дотримання мінімальних державних гарантій у сфері оплати праці та вжиття заходів щодо підвищення рівня оплати праці, дотримання міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень, недопущення проявів «тіньової» зайнятості та необґрунтованого застосування неповного робочого часу, а також необхідність своєчасної виплати заробітної плати та сплати податків та інших обов’язкових платежів.

Керівників підприємств попереджено про персональну відповідальність за порушення вимог діючого законодавства у сфері праці.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: