• Головна
  • Новини
  • Інформаційно – роз’яснювальні флешмоби в Основ’янському районі м. Харкова

Інформаційно – роз’яснювальні флешмоби в Основ’янському районі м. Харкова

|

Оголошення

            Фахівці Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради прийняли участь у проведенні інформаційно-розяснювальних флешмобів, організованих відділом праці та зайнятості населення Адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради. Флешмоби проводились 27-29 серпня 2019 року на торгових майданчиках, розташованих в районі станції метро «Проспект Гагаріна».

          В ході флешмобу роботодавцям і найманим працівникам надавалася інформація про переваги офіційного працевлаштування та роздавалися брошури зі зверненням до роботодавців, суб’єктів господарювання та мешканців м. Харкова з наступною інформацією:

«Сплата податків і зборів своєчасно та в повному обсязі — обов’язок кожного громадянина, визначений статтею 67 Конституції України.

Окремі суб’єкти господарювання ігнорують виконання свого прямого обов’язку перед державою та громадою міста і області, використовуючи незадекларовану працю.

Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей.

Наслідком таких порушень є несвоєчасна виплата пенсій, недостатнє фінансування закладів охорони здоров’я, освіти, культури, низький рівень заробітної плати працюючих в бюджетних галузях, а також соціальних виплат малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми та пенсійних виплат людям похилого віку, тобто залишаються незахищеними соціальні та матеріальні інтереси громадян.

Роботодавці, пам’ятайте: використання незадекларованої праці — грубе порушення трудового законодавства.

Відповідно до ст. 265 КзпП України, юридичні та фізичні особи — підприємці несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника.

Громадяни, поважайте свою працю і відстоюйте свої права!

Вам вирішувати, що є головним: працювати, щоб мати забезпечену старість, заможне майбутнє своїх дітей і онуків чи продовжувати працювати на свій ризик без соціального захисту держави.

Пам’ятайте, що зарплата в “конверті” сьогодні — це відсутність гарантій та впевненості завтра.

Настав час сказати: “Ні виплатам “тіньової заробітної плати!”

Вимагаємо від роботодавців припинити використання найманої праці без належного оформлення.

Незадекларована праця — прірва для працівників та роботодавців!»

На запитання роботодавців та найманих працівників були надані вичерпні відповіді.

Like this:

%d bloggers like this: