• Головна
  • Новини
  • Чергові засідання районних робочих груп в адміністрації Холодногірського району ХМР

Чергові засідання районних робочих груп в адміністрації Холодногірського району ХМР

|

Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради

 27 вересня 2019 року в Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради проведено чергові засідання районних робочих груп з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Засідання відбулися за участю представників Управління праці та соціального захисту населення адміністрації району; головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області; відділу праці та зайнятості населення Адміністрації району; відділу соціально-економічного розвитку Адміністрації району; Центрального управління Головного управління Державної податкової служби у Харківській області; Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області; Харківського міського центру зайнятості; відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області; суб’єктів господарювання району.

На засіданні робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення було заслухано суб’єктів господарювання, які мають низький рівень заробітної плати.

Під час обговорення встановлено, що основними причинами низького рівня заробітної плати є робота у режимі неповного робочого часу, сумісництво тощо.

В ході засідань наголошено на необхідності дотримання мінімальних державних гарантій  в сфері оплати праці та вжиття заходів щодо підвищення рівня оплати праці, дотримання міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень, недопущення проявів «тіньової» зайнятості та необґрунтованого застосування неповного робочого часу, а також своєчасної виплати заробітної плати та сплати  податків та інших обов’язкових платежів.

Заступник голови робочої групи Іванова А.Ю. наголосила, що згідно статистичних даних, середньомісячна заробітна плата штатних працівників в Україні у липні 2019 року склала 10 971 грн., що майже у 2,63 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн.). Порівняно із червнем 2019 року розмір заробітної плати збільшився на 1,7 %, а за останні 12 місяців (відносно липня 2018 р.) збільшився на 19,6 % та запропонувала керівникам суб’єктів господарювання проаналізувати свої фінансові можливості і вжити заходів щодо підвищення розміру середньої заробітної плати та доведення її рівня до середнього по відповідній галузі.

Заступник голови робочої групи з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску загальнообов’язкове державне соціальне страхування Кононенко Т.І. звернула увагу присутніх на наявність заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району, що є вкрай негативним явищем. Так, за попередніми даними Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району станом на 01.09.2019 збільшилася в порівнянні з 01.08.2019 на 649,3 тис. грн. (або на 8,7 %) та складала на 6 підприємствах району 8121,5 тис. грн. Чисельність працівників, яким не виплачена заробітна плата складає 694 особи.

Найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати мають економічно неактивні державні підприємства (95,5 % від загальної суми боргу по району), з яких: ДП «Харківський завод шампанських вин» обліковується в переліку підприємств-банкрутів (71,8 % від загальної суми боргу по району), ДП Харківський завод електроапаратури знаходиться в стадії ліквідації (14,5 % від загальної суми боргу по району).

Станом на 27.09.2019 заборгованість із виплати заробітної плати в порівнянні з 01.09.2019 зменшилася за рахунок скорочення боргу на ДП «Харківський завод шампанських вин» на 826,1 тис. грн. та повного погашення боргу Харківським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством і становить 6918,9 тис. грн.

На засіданні було заслухано інформацію керівників та представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі.

Керівників підприємств попереджено про персональну відповідальність за порушення вимог діючого законодавства в сфері праці.

Також на засіданні обговорені питання подальшої співпраці членів робочої групи щодо роботи з суб’єктами господарювання, які мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: