• Головна
  • Новини
  • Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району ХМР

Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району ХМР

|

Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради

25 жовтня 2019 року в Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради проведено чергові засідання районних робочих груп з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Засідання відбулися за участю представників Управління праці та соціального захисту населення адміністрації району; головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області; відділу праці та зайнятості населення Адміністрації району; відділу соціально-економічного розвитку Адміністрації району; Центрального управління Головного управління Державної податкової служби у Харківській області; Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області; Харківського міського центру зайнятості; відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області; суб’єктів господарювання району.

Заступник голови робочої групи з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску загальнообов’язкове державне соціальне страхування Сотникова О.М. звернула увагу присутніх на наявність заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району, що є вкрай негативним явищем.

Так, за попередніми даними Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району станом 01.10.2019  зменшилася в порівнянні з 01.09.2019 на 347,4 тис. грн. (або на 4,3 %), в порівнянні з 01.01.2019 зменшилася на 4572,1 тис. грн. та склала на 6 підприємствах району 7764,8 тис. грн. Чисельність працівників, яким не виплачена заробітна плата складає 736 осіб.

Найбільша сума заборгованості із виплати заробітної плати зосереджена на державних підприємствах і складає 97,4 % від загальної суми боргу по району.

На засіданні було заслухано інформацію керівників та представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі.

Керівників підприємств попереджено про персональну відповідальність за порушення вимог діючого законодавства в сфері праці.

В рамках роботи робочої групи, з метою вжиття заходів щодо сприяння погашенню існуючих боргів на підприємствах району, Адміністрацією району та Управлінням в 2019 році направлено 13 листів на адресу державних установ, органів влади та керівників підприємств-боржників.

За результатами спільних заходів, вжитих Управлінням, Адміністрацією району, контролюючими органами та керівниками підприємств з початку року по Холодногірському району ліквідована заборгованість на загальну суму
6231,0 тис. грн.

Також обговорені питання подальшої співпраці членів робочої групи щодо роботи з суб’єктами господарювання, які мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску.

На засіданні робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення було заслухано суб’єктів господарювання, які мають низький рівень заробітної плати.

Під час обговорення встановлено, що основними причинами низького рівня заробітної плати є робота у режимі неповного робочого часу, сумісництво тощо.

В ході засідання наголошено на необхідності дотримання мінімальних державних гарантій  в сфері оплати праці та вжиття заходів щодо підвищення рівня оплати праці, дотримання міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень, недопущення проявів «тіньової» зайнятості та необґрунтованого застосування неповного робочого часу, а також своєчасної виплати заробітної плати та сплати  податків та інших обов’язкових платежів.

Like this:

%d bloggers like this: