• Головна
  • Новини
  •  Адміністрація Московського району Харківської міської ради інформує

 Адміністрація Московського району Харківської міської ради інформує

   До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, профспілкових та інших громадських організацій!

           Управління праці  та соціального захисту населення Адміністрації Московського району Харківської міської ради  (далі-Управління)  інформує що,  з метою виконання  Комплексного плану  першочергових заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових ресурсів на 2019 рік, затвердженому заступником голови обласної державної адміністрації 16.01.2019 року, та з метою сприяння зростання рівня середньомісячної заробітної плати працівників підприємств, установ та організацій Московського району  м. Харкова спеціалістами Управління у січні-жовтні 2019 року проведено 10 моніторингів з питань  праці, в тому числі своєчасного введення мінімальної заробітної плати та рівня заробітної плати, на 513 підприємствах та установах району, з них  на 135 – неодноразово.

      За результатами моніторингів з’ясовано, що на всіх  підприємствах та установах району: мінімальний посадовий оклад в штатних розписах встановлено на рівні прожиткового мінімуму або вище; працівникам, які відпрацювали місячну норму робочого часу і  їх посадовий оклад менший за мінімальну заробітну плату, щомісячно здійснюється доплата до мінімального розміру заробітної плати; основними причинами низького рівня заробітної плати на підприємствах району є: праця працівників на умовах неповного робочого дня та надання відпусток без збереження заробітної плати згідно зі ст.84 КЗпП України.

        На 10 засіданнях робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, проведених в січні-жовтні 2019 року в Адміністрації Московського району Харківської міської ради, було заслухано звіти 94 роботодавців, в тому числі 46 ФОП, у яких, згідно з наданою звітністю, існував низький рівень оплати праці. Крім того, 1 роботодавця заслухано з питань легалізації виплати заробітної плати. Керівникам цих підприємств та ФОП рекомендовано вжити заходи щодо  підвищення рівня заробітної плати.

        Крім того, спеціалістами Управління в жовтні-листопаді 2019 року був проведений аналіз  щодо динаміки середньомісячної заробітної плати та середньооблікової кількості штатних працівників на підприємствах, в організаціях, установах району за січень-вересень 2019 року та аналогічного періоду 2018 року за видами економічної діяльності,  яким було охоплено 139 підприємств (установ, організацій) району, а також, 1 установа району-Управління освіти Адміністрації Московського району Харківської міської ради, в розрізі структурних підрозділів якого – 74 заклади освіти.

      В районі, за даними проведеного моніторингу, середньомісячна заробітної плата штатних працівників  за січень-вересень 2019 року збільшилась в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 19,3% та склала 7030,00 грн., що перевищує розміри соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати в 1,7 рази та прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи – в 3,5 рази.

 

                     Рівень середньомісячної заробітної плати  штатних працівників підприємств, установ та організацій  за січень-червень 2019 року склав у грн.

по  Україні 10260,00
по  Харківській області 8906,00
у Московському районі м. Харкова 7030,00

 

Керівникам підприємств, організацій, на яких розмір заробітної плати нижче за вищевказані рівні, рекомендуємо вжити заходів щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівників.

 

заробітна плата, легалізація трудових відносин, Московський район, прожитковий мінімум, Управління праці та соціального захисту населення