БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ – СПІЛЬНА ПРОБЛЕМА

|

З кожним роком кількість автомобілів на наших дорогах збільшується, що  на жаль сумно впливає на статистику травм та смертей на дорогах України.

Щороку в Україні тисячі людей стають жертвами дорожньо-транспортних пригод. В середньому щодня відбувається близько 412 аварій, або кожні 2 – 3 хвилини одне ДТП.  У порівнянні з минулим роком кількість ДТП збільшилась на 7 – 10 %. Також, збільшується кількість жертв автокатастроф, в середньому щоденно гине близько 20 осіб, а отримують важкі травми близько 130 людей, серед яких 13 – 15 діти. На території Харківської області в ДТП щороку гине близько 40 і отримують травми до 400 дітей.

На території Шевченківського району м. Харкова за 9 місяців 2019 року трапилось 1578 нещасних випадків, пов’язаних з транспортом,  в яких постраждало 1604 особи, 147 з яких – діти.

До основних причин аварій відносяться порушення правил проїзду перехресть, недотримання правил безпечної дистанції, порушення правил маневрування, перевищення швидкості, управління транспортним засобом в нетверезому стані або під впливом наркотичних та психотропних речовин та інші порушення правил дорожнього руху як водіями так і пішоходами.   Харківська область займає третю сходинку в Україні на сумному п’єдесталі по кількості ДТП. На кількість ДТП впливає багато факторів: законодавство, місцеві адміністрації, дорожні служби, власники доріг, організація дорожнього руху і, звичайно ж, самі водії та пішоходи.

За статистикою 42% ДТП з постраждалими і 45% ДТП з загиблими сталися за участі пішоходів.

 

Аварія на дорозі – завжди трагедія, але особливо якщо в ній страждають діти. З початком навчального року кількість ДТП за участю дітей збільшується. Нагадаємо, що пішоходи зобов’язані знати і виконувати правила дорожнього руху. Але, лише одиниці з дорослих пішоходів знають і дотримуються правил поведінки на дорозі. Що ж тоді можна казати про дітей? Найбільш незахищеними, як і раніше, залишаються діти – пішоходи. Водії часто  не пропускають пішоходів на нерегульованих пішохідних переходах і діти  намагаються перебігти проїзджу частину дороги наражаючи себе  на небезпеку. Звичайно можна казати, що в багатьох випадках водії невинні, але і дітей звинувачувати також неможна. Особливості дитячої психології необхідно враховувати постійно, тому, що мотивація їх вчинків може бути непередбачувана і дуже відмінна від логіки поведінки дорослих. Захопившись грою діти часто переводять її на проїзджу частину  дороги або грають біля самого її краю. Знаходження дітей поблизу проїжджої частини дороги повинно насторожити водіїв, бо дитина може зненацька вийти на дорогу.

Перш за все водії повинні строго дотримуватись правил проїзду пішохідних переходів та перехресть, особливо за відсутності світлофорів. Особливо уважними та обережними водії повинні бути на ділянках доріг біля учбових закладів та дитячих майданчиків, на  внутрішньокватральних дорогах та біля місць масового перебування дітей.

 На наших дорогах склалась атмосфера конкуренції та неприязні між водіями та пішоходами. А ні ті  ні інші не бажають поступатись. Дуже часто у цих перегонах на кону стоять життя та здоров’я людей.

На дворі вже справжня осінь. Негода незабаром ще більше ускладнить ситуацію на дорогах. Тому не зайвим буде нагадати елементарні правила безпеки на дорозі:

  • водіям притримуватись безпечної швидкості та дистанції під час руху, не робити ризьких маневрів і вмикати габаритні вогні та фари, дотримуватись правил проїзду пішохідних переходів та перехресть;
  • пішоходам необхідно розуміти, що ніхто за їх життя та здоров’я на дорозі не несе більшу відповідальність, ніж вони самі. Автомобіль не може зупинитись миттєво, навіть на «зебрі». Тому виходячи на проїзджу частину необхідно бути максимально уважними.

Лише неухильне дотримування правил всіма учасниками дорожнього руху та взаємна повага допоможуть уникнути багатьох трагедій.

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: