Міжнародний Велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!»

|

Міжнародний Велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» – це тандемний велотур, який стартував 30 серпня в Івано-Франківську та фінішував в Берліні 17 вересня. Проект мав за мету включити незрячих людей у соціум, налагодити порозуміння й прийняття інвалідності, руйнування стереотипів про те, що інвалідність обмежує людину. А також привернення уваги до важливості доступного простору для всіх, як базового права людини.

Проект організували громадська організація Institute of Ukrainian Studies, ГО людей з інвалідністю Fight For Right, Fundacja Kopalnia Inicjatyw, JuSeV. Сам проект існує вже п’ять років, але вперше пройшов у міжнародному форматі – участь у ньому взяли молоді люди з України, Німеччини та Польщі віком від 18 до 25 років: по вісім з кожної країни, з них четверо з порушенням зору та зовсім незрячих, а також як лідери команд: по троє учасників від кожної країни більш старшого віку.

До цього міжнародного заходу також доєднався харків’янин, Олександр Ніколайчук, представник ГО «Харківська асоціація незрячих юристів», яка є партнером управління праці та соціальних питань з реалізації міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа».

Протягом трьох тижнів велопробіг охопив близько 1000 км із Західної України – через Південну Польщу – до Берліна. Окрім суто спортивної частини проект також мав освітній, культурологічний, пригодницький виміри – люди мандрували, дізнавались нового, просто спілкувались.

Важливою складовою міжнародного проекту стали зустрічі його учасників з представниками місцевої влади міст та містечок трьох країн, які приймали велопробіг. Учасники велопробігу мали можливість почути та дослідити як саме місцевою владою в тій чи іншій громаді вирішується питання щодо створення доступного середовища для людей з вадами зору, впровадження інклюзії, а також наскільки розвинутою є велосипедна інфраструктура і з якими труднощами стикались в цих громадах під час її розбудови.

Завершився велопробіг 17 вересня в Берліні, де учасники зустрілись і поспілкувались в Бундестазі з Німецькими парламентарями Томасом Нором і Мартіном Патзелем. Після зустрічі з депутатами для учасників заходу була організована екскурсія приміщеннями Бундестагу.

Здобуті під час цієї подорожі знання і досвід є корисними та можуть бути застосовані ГО «Харківська асоціація незрячих юристів» для розробки та впровадження місцевих проектів з метою покращення доступності міської інфраструктури м. Харкова для осіб з вадами зору.

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: