• Головна
  • Новини
  • Семінар-нарада на тему «Виробничий травматизм, як його запобігти» в Адміністрації Холодногірського району

Семінар-нарада на тему «Виробничий травматизм, як його запобігти» в Адміністрації Холодногірського району

|

У приміщені Адміністрації Холодногірського району проведено семінар-нараду на тему «Виробничий травматизм, як його запобігти»

Адміністрацією Холодногірського району Харківської міської ради спільно з Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації району 11.12.2019 проведено  семінар-нараду для роботодавців  та спеціалістів з питань охорони праці на тему: «Виробничий травматизм, як його запобігти».

Семінар відбувся під головуванням заступника голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань Уварової І.О. та за участю:  Головного Управління Державної служби України з питань праці у Харківській області, Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, представників 42 підприємства, установи та організації району а також фахівців з питань  охорони праці Управління праці та соціального захисту населення адміністрації району.

Семінар організовано з метою привернення уваги роботодавців  до необхідності створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я та проведення роботи щодо попередження виробничого травматизму. Головною метою державної політики України в сфері охорони праці є збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Саме тому, кожен роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Але нажаль інколи роботодавці нехтують навіть елементарними вимогами безпеки на робочих місцях, як наслідок на підприємстві стається нещасний випадок. З іншого боку, нехтування працівниками елементарних правил безпеки на робочому місці, відсутність сформованої культури охорони праці призводить до їх травмування, у тому числі й смертельного.

Під час проведення семінару було проаналізовано основні показники виробничого травматизму як на підприємствах району так  і по Харківській області в цілому, висвітлювалися питання  профілактики виробничого травматизму, основні вимого нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337» та  необхідності проведення своєчасних медичних оглядів працівників, як запорука  попередження  виробничого травматизму в наслідок погіршення стану здоров’я працівника або смерті на робочому місці.

Розглянувши сумну статистику нещасних випадків на виробництві  ми можемо підсумувати, що  навіть коли на підприємстві створені досить безпечні та нешкідливі умови праці, розроблені основні  нормативні документи, що регулюють роботу  підприємства   підприємство не  застраховане від настання нещасного випадку. До поки Всі працівники підприємства не почнуть ставитися серйозно  до  вимог безпеки та охорони праці та без постійного нагадування будуть  їх виконувати ми будемо реєструвати нещасні  випадки причиною яких є невиконання вимог інструкції з охорони праці, не виконання посадових обов’язків та інші.

Крім того час семінару розповсюджено матеріали та пам’ятки з різних питань соціально-трудових відносин та охорони праці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: