Адміністрація Холодногірського району інформує

|

Інформація про результати роботи районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради

На сьогодні в сфері трудових відносин найбільш актуально та гостро постало питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості, що безпосередньо впливає на зростання пенсійного забезпечення працівників та наповнення бюджетів усіх рівнів.З метою вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення в Холодногірському районі діє районна робоча група з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, оновлений склад якої затверджений рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.12.2019 № 985.

Для  активізації роботи робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Адміністрацією району та Управлінням праці та соціального захисту населення організована постійна робота із керівниками підприємств, які сплачують заробітну плату нижче визначеного державою мінімального розміру, шляхом запрошення їх на засідання районної робочої групи, проведення моніторингів з питань низького рівня заробітної плати. В 2019 році проведено 12 засідань робочої групи, на яких заслухано інформації та письмові пояснення 458 керівників та представників суб’єктів господарювання району.

В межах наданих повноважень Управлінням на підприємствах Холодногірського району в 2019 році проводився моніторинг рівня оплати праці, яким охоплено 582 підприємства, що складає 22,7 % від кількості підприємств по Холодногірському району, які звітували до органів управління Пенсійного фонду України. З охоплених моніторингом підприємств на 392 підприємствах є працівники, які отримували заробітну плату нижче мінімальної (питома вага чисельності працюючих, які в 2019 році отримували заробітну плату нижче мінімальної заробітної плати, становить 7,6 % від загальної чисельності працюючих на цих підприємствах). Основними причинами низького рівня заробітної плати на вищезазначених підприємствах є:

– робота у режимі неповного робочого часу (993 особи або 24,6 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– надання відпусток без збереження заробітної плати згідно ст. 84 Кодексу законів про працю України (749 осіб або 18,5 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної);

– інші причини: сумісництво, перехідна відпустка, лікарняні, прийняті, звільнені тощо (2297 осіб, або 56,9 % від чисельності працюючих, яким нараховано заробітну плату нижче мінімальної).

В межах наданих повноважень, в 2019 році Управлінням проведено моніторинг рівня оплати праці у 127 фізичних осіб-підприємців Холодногірського району.

За результатами проведених моніторингів у 138 суб’єктів господарювання виявлено 187 порушень трудового законодавства. У зв’язку з цим, керівникам були направлені листи щодо вжиття  відповідних заходів з дотримання вимог діючого законодавства, станом на 01.01.2020 року суб’єкти господарювання проінформували щодо взяття зобов’язань з дотримання норм діючого законодавства та виконання 142 рекомендацій (75,9 %).

З метою соціального захисту працівників, трудові відносини яких законодавчо не врегульовані, членами робочої групи проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота. Так, протягом звітного періоду Управлінням праці та соціального захисту населення, відділом праці та зайнятості населення Адміністрації району та органами Пенсійного фонду України в Харківській області проведено 356 заходів (семінари, наради, зустрічі, флешмоби) за участю 2420 роботодавців та 6978 громадян.

Крім того, інформація щодо переваг офіційної зайнятості розміщувалася на сайтах Харківської міської ради, Головного управління Держпраці у Харківській області, Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, в соціальній мережі Facebook, через радіовузол Харківського Центрального ринку, ТОВ ВКФ «Казка», КП «Харківпасс», на стендах.

Шановні громадяни!

Нагадуємо Вам, що заробітна плата в «конвертах» – це майбутнє без гарантій та впевненості! Необхідно вже зараз подбати про своє «завтра» і не погоджуватися на отримання нелегальної заробітної плати.

Ваше право – мати гідні умови праці, нести у свої родини добробут і спокій, отримувати соціальні гарантії.

Повага до себе починається з шанування законів своєї держави. Працюючи нелегально людина сама себе позбавляє права на соціальний захист та передбачені трудовим законодавством гарантії, а також ставить під загрозу своє здоров’я та майбутнє.

З питань соціально-трудових відносин, оплати праці та зайнятості населення звертайтеся до відділу з питань соціально-трудових відносин Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, за адресою: вул. Благовіщенська, 34, кімн. 81,тел. 725 35 49.

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: