• Головна
  • Актуально
  • Ефективне працевлаштування професіоналів, спеціалістів з числа людей з інвалідністю

Ефективне працевлаштування професіоналів, спеціалістів з числа людей з інвалідністю

26.02.2020 у Харківському міському центрі зайнятості відбувся семінар для підприємств, організацій та фізичних осіб – підприємців міста Харкова. У семінарі взяли участь інспектори відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради, фахівці Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради та представники Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Під час зустрічі було доведено, що роботодавець, який планує працевлаштувати інваліда, повинен пам’ятати, що він зобов’язаний створити робоче місце такому працівнику, в тому числі спеціальне робоче місце, з урахуванням індивідуальних програм реабілітації за рекомендаціями МСЕК.

Також, роботодавець зобов’язаний роз’яснити працівникові його права та обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги й компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору; ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором; забезпечити його необхідними для роботи засобами; проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці й протипожежної охорони.

Акцентовано увагу щодо потреби в укладенні колективного договору, що насамперед вона зумовлена метою укладення такого договору, а саме — запобіганням конфліктам і спорам, які можуть виникнути в трудовому колективі, та їх урегулюванням. Колективним договором встановлюються, зокрема, соціальні пільги, гарантії та компенсації, регулюються трудові та соціальні відносини в колективі.

Зосереджено увагу присутніх, що Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-ІХ, який набув чинності 02.02.2020, внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України). Ці зміни передбачають зміну підходу до процедури накладення фінансових санкцій та зміну їх розмірів.

Попереджено, що почастішали телефонні дзвінки від осіб, які представляються фахівцями Управління Держпраці та пропонують за грошову винагороду допомогти керівнику підприємства з вирішенням питань проведення перевірки підприємства на дотримання вимог з охорони праці. Це є кримінальним злочином!

Закликаємо роботодавців бути пильними й уточнювати дані осіб, які представилися фахівцями Управління Держпраці.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: