• Головна
  • Актуально
  • В Адміністрації Київського району ХМР відбулось чергове засідання районної робочої групи

В Адміністрації Київського району ХМР відбулось чергове засідання районної робочої групи

Питання підвищення рівня заробітної плати, створення нових робочих місць, легалізація зайнятості, а також ліквідація боргу перед працівниками підприємств є важливими у роботі Адміністрації Київського району. Так 30.01.2020 відбулося чергове засідання районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та робочої групи з питань сприяння забезпеченню сплати податків, внесенню інших обов’язкових платежів та виплати заробітної плати за участю заступника голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань, представників Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради, Київського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова,  Київського управління Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, відділу статистики Харківського міського центру зайнятості та керівників і представників підприємств та організацій Київського району.

Робочою групою проводиться відповідна робота щодо здійснення контролю за додержанням роботодавцями мінімальних державних гарантій  з питань оплати праці. На засіданні було заслухано керівників суб’єктів господарської діяльності, досконально проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня та заборгованості із сплати ЄСВ. З’ясовано, що основними причинами нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче мінімального рівня є встановлення неповного робочого дня, праця за сумісництвом, оплата праці за фактично відпрацьований час. Також обговорено можливі  вжиті заходи щодо її підвищення.

Відзначено широку інформаційно-роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання та жителями району, так у 2019 році проведено 126  відвідувань роботодавців, 13 флешмобів, 2 семінари у залі засідань Адміністрації Київського району та 1 семінар у Харківському міському центрі зайнятості з розповсюдженням друкованих матеріалів щодо дотримання законодавства про працю та зайнятість населення, детінізація зайнятості. За 2019 рік інформаційною роботою охоплено понад 350 роботодавців Київського району.

Зауважено, що на виконання доручення Прем’єр – міністра України О. Гончарука від 22.01.2020 №2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами, тимчасового розміщування та організації харчування, проводиться інформаційна декада з детінізації зайнятості. Запропоновано всім роботодавцям до 01.02.2020 року оформити трудові договори з усіма найманими працівниками задля уникнення фінансової відповідальності, передбаченої ст. 265 КЗППУ.

Не менш важливим було розглянуто питання про стан і перспективи погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнеобов’язкове державне страхування по боржникам та строки ії погашення.

Like this:

%d bloggers like this: