• Головна
  • Актуально
  • Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району ХМР

Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району ХМР

Чергові засідання районних робочих груп відбулися в адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради

21 лютого 2020 року в Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради проведено чергові засідання районних робочих груп з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Засідання відбулися за участю представників Управління праці та соціального захисту населення адміністрації району, головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, відділу праці та зайнятості населення Адміністрації району, відділу соціально-економічного розвитку Адміністрації району, Центрального управління Головного управління Державної податкової служби у Харківській області, Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області, суб’єктів господарювання району.

Голова робочої групи Григорій Кашлаков звернув увагу присутніх на наявність заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району, що є вкрай негативним явищем. Станом на 01.02.2020 заборгованість із виплати заробітної плати мають 6 підприємств району на загальну суму 6565,0 тис. грн. перед 301 працівником. Найбільша сума заборгованості із виплати заробітної плати зосереджена на економічно неактивних державних підприємствах і складає 95,7 % від загальної суми боргу по району.

З початку року по Холодногірському району ліквідована заборгованість на загальну суму 122,5 тис. грн.

Заслухано пояснення керівників та представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі.

На засіданні робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення заслухано суб’єктів господарювання, які мають низький рівень заробітної плати.

Під час обговорення встановлено, що основними причинами низького рівня заробітної плати є робота у режимі неповного робочого часу, сумісництво, перехідні відпустки тощо.

В ході засідання наголошено на необхідності дотримання мінімальних державних гарантій  в сфері оплати праці та вжиття заходів щодо підвищення рівня оплати праці, дотримання міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень, недопущення проявів «тіньової» зайнятості та необґрунтованого застосування неповного робочого часу, а також своєчасної виплати заробітної плати та сплати  податків та інших обов’язкових платежів.

Голова робочої групи Інна Уварова звернула увагу суб’єктів господарювання, що згідно статистичних даних, середньомісячна заробітна плата штатних працівників в Україні у грудні 2019 року склала 12 264 грн., по Харківській області цей показник склав 10 410 грн. та запропонувала роботодавцям вжити заходів щодо підвищення рівня заробітної плати на підприємствах.

Також повідомлено, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 №2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами, тимчасового розміщування та організації харчування, інспекторами праці Холодногірського району проводяться заходи контролю у формі iнспекцiйних вiдвiдувань роботодавців з метою виявлення неоформлених належним чином найманих працівників.

Роботодавцям запропоновано оформити трудові договори з усіма найманими працівниками задля уникнення фінансової відповідальності, передбаченої
ст. 265 КЗППУ.

Керівників підприємств попереджено про персональну відповідальність за порушення вимог діючого законодавства в сфері праці.

Like this:

%d bloggers like this: