• Головна
  • Актуально
  • В Адміністрації Київського району ХМР відбулось чергове засідання районної робочої групи

В Адміністрації Київського району ХМР відбулось чергове засідання районної робочої групи

Питання підвищення рівня заробітної плати, створення нових робочих місць, легалізація зайнятості, а також ліквідація боргу перед працівниками підприємств є важливими у роботі Адміністрації Київського району. Так 27.02.2020 відбулося чергове засідання районної робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та робочої групи з питань сприяння забезпеченню сплати податків, внесенню інших обов’язкових платежів та виплати заробітної плати за участю заступника голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань, представників Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, відділу праці та зайнятості населення Адміністрації Київського району Харківської міської ради, Київського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, Київського управління Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, відділу статистики Харківського міського центру зайнятості та керівників і представників підприємств та організацій Київського району.Робочою групою проводиться відповідна робота щодо здійснення контролю за додержанням роботодавцями мінімальних державних гарантій з питань оплати праці. На засіданні було заслухано керівників суб’єктів господарської діяльності, досконально проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня та заборгованості зі сплати ЄСВ. З’ясовано, що основними причинами нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче мінімального рівня є встановлення неповного робочого дня, праця за сумісництвом, оплата праці за фактично відпрацьований час. Також обговорено можливі вжиті заходи щодо її підвищення.

Усім присутнім було наголошено, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі 2 березня стартує масштабна всеукраїнська кампанія, яка відбуватиметься у два етапи.

З 2 березня по 20 березня проходитимуть інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці. У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага буде також приділена питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.

Окремо звернуто увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться. З 30 березня по 30 квітня проходитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.Керівників підприємств попереджено про персональну відповідальність за порушення вимог чинного законодавства у сфері праці.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: