• Головна
  • Новини
  • До уваги батьків, які планують скористатися сервісом «єМалятко»

До уваги батьків, які планують скористатися сервісом «єМалятко»

|

Зарахування в стаж роботи періоду отримання допомоги при народженні дитини

З січня 2020 року в місті Харкові працює пілотний проєкт «єМалятко», в рамках якого є можливість, наряду з іншими послугами, подати заяву на призначення державної допомоги при народженні дитини. Така послуга доступна в пологових будинках та в районних Центрах надання адміністративних послуг м. Харкова.

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що органи соціального захисту населення за рахунок коштів державного бюджету здійснюють відрахування до Пенсійного фонду за всіх одержувачів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, усиновленні дитини. Це дозволяє зберегти їх право на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу.

Необхідно звернути увагу на те, що саме на того з батьків, який подає заяву, провадиться нарахування внесків до Пенсійного фонду та, відповідно, період отримання допомоги зараховується до його трудового стажу.

Тобто, якщо заява подається від імені батька, то період отримання допомоги (3 роки) буде зарахований до його стажу, а якщо заява подається від імені матері до її трудового стажу.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: