• Головна
  • Актуально
  • До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю

До уваги керівників, працівників підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю

Управління праці  та соціального захисту населення Адміністрації Московського району Харківської міської ради  (далі-Управління) повідомляє, що з метою виконання комплексних  заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин та сприянню зростання середньомісячної заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій спеціалістами Управління у  січні-лютому 2020 року проведено моніторинг щодо рівня середньомісячної заробітної плати за 2019 рік на 143 підприємствах, організаціях та установах району, а також  2 моніторинги з питань праці  на  76 підприємствах та установах району, з них  на 7 – неодноразово.

За даними проведеного моніторингу, середньомісячна заробітної плата штатних працівників Московського району м .Харкова  за  2019 рік склала 7117,00 грн., що перевищує розміри соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати в 1,7 рази та прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи – в 3,3 рази.

На 2 засіданнях робочої групи  з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, проведених в  січні–лютому 2020 року в Адміністрації Московського району Харківської міської ради, було заслухано  звіти 14 роботодавців, в тому числі 6 ФОП, у яких, згідно з наданою звітністю, існував низький рівень оплати праці.

З 01 січня 2020 року набрав чинність Закон України від 14.11.2019 № 294-IХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Згідно зі статтями 7 та 8  зазначеного Закону України визначено нові розміри соціальних гарантій з 1 січня 2020 року, а саме:

Розмір прожиткового мінімуму у 2020 році
Cоціальна гарантія з 1 січня  з 1 липня з 1 грудня
Для працездатних осіб2102 грн.2197 грн.2270 грн.

 МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА  у 2020 році

Соціальна гарантія
Розмір
Мінімальна заробітна плата (місячна)
4723 грн.
Працездатні особи
28,31 грн./год

Відповідно до статті 3 Закону України «Про оплату праці» мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

У небюджетній сфері підприємства визначають тарифні ставки та системи оплати праці самостійно у колективних договорах.

При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Тарифна та інші системи оплати праці формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників.

Крім того, повідомляємо,  що 02.02.2020 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 р. № 378-IX.   Ним внесено зміни до ст. 265 КЗпП України, згідно з якими розмір деяких штрафів за порушення трудового законодавства суттєво зменшено.

Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, на момент виявлення порушення (абзац другий ст. 265 КЗпП України) карається штрафом у розмірі 10 мінімальних зарплат (з 02.02.2020 р. — 47 230 грн).  Але ті ж самі порушення, вчинені повторно протягом двох років з дня виявлення порушення, каратимуться штрафом, сума якого становитиме 30-кратний розмір мінімальної зарплати (з 02.02.2020 р. — 141 690 грн).

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, на момент виявлення порушення (абзац п’ятий ст. 265 КЗпП України) штраф дорівнюватиме 2-кратному розміру мінімальної зарплати (з 02.02.2020 р. — 9446 грн).

Like this:

%d bloggers like this: