• Головна
  • Актуально
  • На будівельних майданчиках Київського району продовжується роз’яснювальна робота щодо переваг офіційного працевлаштування

На будівельних майданчиках Київського району продовжується роз’яснювальна робота щодо переваг офіційного працевлаштування

В рамках реалізації доручення Прем’єр-міністра України стосовно вжиття заходів по детінізації ринку праці у будівельній галузі в Україні, фахівцями відділу праці та зайнятості населення Адміністрацій Київського району сумісно з фахівцями Управління праці та соціального захисту населення Адміністрацій Київського району продовжуються інформаційні відвідування підприємств будівельної галузі. Це перший етап масштабної всеукраїнської кампанії який триватиме до 20 березня.

Так фахівці відвідали один з будівельних майданчиків ПрАТ «Трест     Житлобуд – 1» розташований за адресою: м. Харків, вул. Шевченка, 327, де ведеться  будівництво комплексу багатоквартирних житлових будинків.

 Фахівці роз’яснювали представникам суб’єктів відвідувань та працівникам про те, що нелегальна праця сприяє підвищенню ризику травмування працівників. Адже жодна із сторін таких правовідносин, чи то замовник робіт, чи то їх виконавець,      не забезпечують належного контролю дотримання вимог безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки. Якщо праця неофіційна – не проводяться медичні огляди працівників, відповідні інструктажі, нелегальні працівники втрачають свої трудові права, соціальний захист держави тощо. Також слід враховувати безвідповідальне ставлення неофіційних працівників до виконання роботи.

Під час проведення зустрічі роботодавцям, працівникам будівельної галузі були надані інформаційні буклети щодо переваг офіційного працевлаштування, належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками та про відповідальність за порушення вимог законодавства про працю.

Було зазначено про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та  сприянню легальному працевлаштуванню.

Фахівці роздавали інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, рекомендували у рази будь-яких ситуацій або випадків порушення трудових прав звертатися до Адміністрації Київського району Харківської міської ради або Управління Держпраці у Харківській області.

 

Like this:

%d bloggers like this: