• Головна
  • Актуально
  • Практичні поради щодо подолання стресових ситуацій в умовах дії режиму карантину

Практичні поради щодо подолання стресових ситуацій в умовах дії режиму карантину

Режим карантину у більшості країн світу введено з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19. Особливістю цього режиму є самоізоляція, завдяки якій у багатьох родин з’явилася унікальна можливість зміцнити родинні стосунки, гармонізувати їх.

В умовах сьогодення більшість мешканців територіальної громади м.Харкова перебувають на самоізоляції. Нарешті, з’явилося більше часу для «живого» спілкування, кращого пізнання один одного, проведення спільного дозвілля, набуття нових навичок. Але, ситуація, що склалася у країні, викликає тривожність та занепокоєння у людей, тому іноді це призводить до певних труднощів у спілкуванні, непорозумінь, сварок та конфліктних ситуацій у внутрішньо сімейних відносинах, між членами суспільства.

У випадках, коли режим карантину негативно впливає на ваше самопочуття або сімейні взаємовідносини, ви завжди можете скористатися порадами працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  м. Харкова, які допоможуть врівноважити психоемоційний стан, відновити й зберегти гармонію у родині, у тому числі, під час карантину

Якщо між чоловіком та дружиною виникають суперечки, має місце прояв агресії, це стає причиною послаблення родинного зв’язку, появи стресових ситуацій, недовіри один до одного. Поліпшити взаємовідносини, відновити відчуття близькості та довіри, знизити напругу допоможуть певні навички.З цього і почнемо.

1. ЗАВЖДИ УНИКАТИ НЕПОРОЗУМІНЬ НЕ ВИЙДЕ.Уникнення стресових ситуацій – це одна з функцій людської психіки. Але і мовчати, якщо вас турбує щось у поведінці та діях партнера, не можна. Проблема залишається невирішеною, тоді як усередині скупчуються образи, підозри, напруга. Невисловлене рано чи пізно вирветься назовні – і тоді скандалу не оминути.

Вчіться говорити про те, що вас турбує,

вирішувати конфліктні ситуації,

перш ніж вони призведуть до сварок.

2. НЕ ЗАЙМАЙТЕ ОБОРОННУ ПОЗИЦІЮ. Людина не звикла визнавати, що є причиною проблеми, тому гостро реагує на зауваження. Натомість, ми замикаємося, відмовляємося визнавати проблему, перекладаємо відповідальність на інших.

Припиніть сприймати слова, як докір і почніть

працювати над помилками без самоприниження

і драми. Коли відчуєте, що насправді на вас ніхто

не нападає, а близька людина хоче як краще –

необхідність «захищатися» відпаде.

3. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЩЕ НІКОМУ НЕ ДОПОМАГАЛИ.Уникайте їх, бо вони нагадують про минулі конфлікти та викликають ще більший негатив. Це одна з найпоширеніших помилок нашої свідомості – схильність сприймати за правило будь-який єдиний випадок. Наприклад, «ти ніколи не звертаєш на мене уваги» або «ти завжди робиш як хочеш».

Краще зупиніться і подумайте, чи так

це насправді?

І переходьте до наступного пункту.

4. ВИ НЕ ВМІЄТЕ ЧИТАТИ ДУМКИ. НІХТО НЕ ВМІЄ.Деякі вважають, ніби «знають», що думає або відчуває їхній партнер. Ця хибна інтерпретація дій, настрою, навіть, випадкових поглядів породжує ще більше нерозуміння і ворожнечу. Не поспішайте робити висновки, у яких заздалегідь підготували для себе роль «жертви». Якщо партнер сумує, то причина не обов’язково у вас. Можливо, він втомився, занедужав або піддався весняній хандрі через карантин.

Шукайте одне в одному взаєморозуміння і підтримку,

 не робіть необґрунтованих висновків.

5. ХТОСЬ МАЄ РАЦІЮ, А ХТОСЬ – НІ. Неправильно вважати, що у всьому є «правильний» і «неправильний» погляд на речі. Якщо партнер не згоден з вами, не сприймайте це за особисту образу. Шукайте компроміс. «Погодьтеся не погоджуватися». Різні точки зору не повинні ставати причиною для конфлікту. Навпаки, це можливість розширити кругозір, дізнатися думку іншої думки.

Згадайте, що у вас спільна мета – бути щасливими!

Не варто недооцінювати важливість уміння

по-справжньому слухати та співпереживати іншій людині.

6. НЕ ТИСНІТЬ НА ПАРТНЕРА – НА ВСЕ СВІЙ ЧАС. Деякі намагаються якомога швидше обговорити проблемні питання та закрити тему. Іншим, щоб тверезо обдумати ситуацію, потрібно більше часу й особистого простору. Пам’ятайте, реакція на стрес у кожного індивідуальна. Не наполягайте на розмові «тут і зараз», якщо відчуваєте, що партнер емоційно не готовий до діалогу.

Розійдіться по кімнатах, заспокойтеся, а потім,

коли всі будуть готові, поверніться до розмови.

Звертаємо вашу увагу на  поради щодо запобігання виникненню конфліктних ситуацій!

Якщо ж все-таки конфлікт виник, пропонуємо вам використати алгоритм спілкування, що допоможе його розв’язати!

У період карантину роль батьків у родині стала ще більш важливою та відчутною, бо саме їм необхідно правильно розподілити час, обов’язки всіх членів сім’ї, аби перебування для кожного було комфортним!

Також зазначаємо, що у стресовій ситуації, в ізоляції знаходяться діти, які так скучили за спілкуванням з однолітками, активними іграми, прогулянками на свіжому повітрі та просто засумували  вдома й можуть проявляти свої переживання через агресію. Дорослі! Допоможіть своїй малечі впоратися зі своїми емоціями!

Обирайте для себе зручний спосіб отримання консультацій та звертайтеся до працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова за місцем фактичного проживання!

Іноді, на жаль, сварки, суперечки та конфлікти призводять до випадків насильства. Це реалії сьогодення. Слід відзначити, що не лише побої є формою насильства. Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII (зі змінами від 01.01.2020) визначено 4 види насильства

Якщо ви потребуєте екстреної допомоги у випадках  домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, звертайтеся на ГАРЯЧУ ЛІНІЮ – 1547 або до працівників комунального закладу «Центр надання допомоги постраждалим від насильства»!

Подобається це:

%d блогерам подобається це: