• Головна
  • Актуально
  • Підсумки двомісячника з укладання колективних договорів підприємствами, установами та організаціями Холодногірського району м. Харкова

Підсумки двомісячника з укладання колективних договорів підприємствами, установами та організаціями Холодногірського району м. Харкова

В лютому-березні 2020 року в Холодногірському районі міста Харкова проведено двомісячник з укладання колективних договорів, в ході якого Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради (далі – Управління) відповідно до Закону України «Про колективні договори та угоди» та Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів», в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 768 проведено повідомну реєстрацію 20 колективних договорів, змін та доповнень.Станом на 01.04.2020 кількість діючих колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях району не змінилася в порівняні з 01.01.2020 і складає 509 одиниць, охоплено колективно-договірним регулюванням 57058 працюючих, що становить 88,7 % до загальної чисельності працюючих на підприємствах, які звітували до органів Пенсійного фонду України.

З метою залучення роботодавців до колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин на підприємствах, Управлінням організовано широку інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Підготовлено звернення до сторін соціального діалогу з пропозицією розпочати переговори щодо укладання колективних договорів та підвести підсумки виконання колективних договорів, яке розміщено на стендах в приміщенні Управління, на офіційній сторінці Холодногірського району в соціальній мережі Facebook та направлено шляхом адресної електронної розсилки на адресу 359 роботодавців. Також роботодавцям направлено інформацію щодо змін в законодавстві з питань соціально-трудових відносин, що сталися в період з 01.01.2019 по 01.02.2020, які необхідно врахувати при укладанні колективних договорів.

В рамках соціального партнерства 12 березня 2020 року Управлінням, спільно з Харківським центром зайнятості, проведено семінар для роботодавців за тематикою: «Основні питання врегулювання соціально-трудових відносин на підприємствах району», в семінарі взяли участь голови профспілкових комітетів, представники трудових колективів, спеціалісти з охорони праці та кадрових питань 40 суб’єктів господарювання району.

Учасників заходу ознайомлено з основними завданнями колективно-договірної кампанії на 2020 рік, новинами законодавства, що регулюють сферу праці та основними питаннями колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин, які необхідно врахувати при укладанні колективного договору, зокрема щодо дотримання міжпосадових співвідношень в оплаті праці, мінімальних гарантій, а також інших норм і гарантій в оплаті та охороні праці, упорядкування гендерних питань. Проінформовано про зміни в порядку повідомної реєстрації колективних договорів. Представник Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «ОБЛАСНА ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ» поділилася з учасниками семінару досвідом, як колективний договір може буди дієвим інструментом соціального захисту працівників підприємства.

Спеціалістами відділу з питань соціально-трудових відносин Управління постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з керівниками та представниками трудових колективів підприємств з питання укладання колективних договорів, зокрема шляхом проведення консультаційної роботи, (впродовж січня-березня 2020 року надано 222 усні консультації), направлення листів з пропозицією розглянути питання щодо ініціювання укладання колективних договорів (у І кварталі 2020 року направлено 130 листів на адресу підприємств, у яких відсутні колективні договори та 107 листів – у яких закінчився термін дії колективного договору).

Однак, незважаючи на проведену масштабну роботу з метою залучення роботодавців району до колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин, останнім часом спостерігається стійка тенденція як до зменшення кількості підприємств, які надають на повідомну реєстрацію колективні договори, так і до кількості працівників, трудові відносини яких врегульовані колективними договорами. Також почастішали випадки направлення до Управління листів та копій протоколів засідань загальних зборів трудових колективів про те, що питання укладання колективного договору обговорено в трудових колективах, але працівники не підтримали таку ініціативу.

Враховуючи вищезазначене, звертаємось до роботодавців та трудових колективів суб’єктів господарювання району, з метою ще раз наголосити на соціальному значенні колективного договору.

Колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту працівників в процесі виробництва, наданні додаткових соціальних гарантій і пільг та стимулом дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства з питань праці та інших питань соціальної політики. Колективний договір залишається не тільки джерелом локальних норм трудового права конкретного підприємства, а й актом свідомого партнерства працівників і роботодавця. Тільки колективний договір може забезпечити стійкі відносини між трудовим колективом і роботодавцем, чітко визначити права та зобов’язання обох сторін.

Для отримання організаційно-методичної допомоги з питань колективно-договірного врегулювання соціально-трудових відносин, повідомної реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них, звертайтеся до відділу з питань соціально-трудових відносин Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради за адресою: вул. Благовіщенська, 34, кімн. 81, тел./факс 725 35 49.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: